جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

مدیرکل صدای استان‌ها: «صدای انقلاب» در چهلمین جشن پیروزی طنین‌انداز می‌شود - صفحه محتوایی خبر

 

 

مدیرکل صدای استان‌ها: «صدای انقلاب» در چهلمین جشن پیروزی طنین‌انداز می‌شود

مدیرکل صدای استان‌ها: «صدای انقلاب» در چهلمین جشن پیروزی طنین‌انداز می‌شود

 

مدیرکل صدای استان‌ها گفت: تمام شبکه‌های رادیویی استانی از پنجم تا 22 بهمن ماه امسال برنامه‌ «صدای انقلاب» با موضوع کارنامه نظام اسلامی را پخش می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، وحید کمالی با اشاره به فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام‌الله دهه فجر اظهار کرد: به همین مناسبت از پنجم تا 22 بهمن ماه هر روز در شبکه‌های رادیویی تمام استان‌های کشور، کارنامه طلوعی درخشان را در برنامه‌های تعاملی صدای انقلاب مرور خواهیم کرد و این پیروزی خجسته را جشن می‌گیریم.

وی افزود: بررسی موضوعاتی همچون کارنامه، چشم‌انداز، مسیر تعالی و گفتمان انقلاب اسلامی با حضور مسئولان استان در برنامه‌های میزگرد و گفت‌وگومحور و مینی فیچرهای شنیدنی از چهل سال افتخار، اولویت صدای مراکز خواهد بود.

مدیرکل صدای استان‌ها با بیان اینکه در برنامه «صدای انقلاب» روایت‌های تاریخی از حوادث روزهای قبل از پیروزی نهضت اسلامی صورت می‌گیرد گفت: داستان مبارزان انقلابی خرمشهر، آبادان، تصرف شهربانی اردبیل، جوانان مبارز جای جای وطن، رهایی در روستاها، انقلاب در مشهد، واقعه بیمارستان امام رضا(ع)، کانون‌های انقلاب، مجاهدت مردم بجنورد، قیام مردم دامغان، زندگی فرزند بهشت و بانوی مبارز رفسنجان ... تنها عناوین بخش کوچکی از "تولیدات الف" رادیوهای مراکز به عنوان نمایش‌های فاخر رادیویی برای پخش روزانه در ایام‌الله دهه فجر هستند.

وی ادامه داد: مستند «چهلمین سال» برای بیان رویدادهای انقلاب، معرفی چهره‌های برجسته، شهدای انقلاب و ... مجموعه‌ای فاخر و ارزشمند است که اسناد معتبری را در مسیر پیروزی انقلاب آشکار می‌کند و قرار است روی آنتن رادیوهای استانی برود.

کمالی با اشاره به پخش برنامه رادیویی «ترانه‌های انقلاب» از صدای مراکز عنوان کرد: برنامه «ثانیه‌های انقلاب» هم با محوریت تاثیرات انقلاب اسلامی بر هنر و فرهنگ ایران زمین طی 40 سال گذشته تهیه و تولید می‌شود.

مدیرکل صدای استان‌ها از تولید برنامه رادیویی «سرود سپیده» با موضوع سرودهای انقلاب ملت ایران خبر داد و گفت: همچنین قرار است جشن‌های مردمی دهه فجر در قالب برنامه‌های شاد و مفرح توسط صدای مراکز پوشش داده شوند.

وی با اشاره به برنامه‌های رادیویی صدای مراکز از جمله «ترانه باران»، «چادیشب»، «سایه‌سار شیرکوه» و «سرزمین آفتاب» عنوان کرد: برنامه‌های دیگری همچون کوچه‌های خاطره، چهل تاق، گزارش یک بیداری، کوچه انقلاب و پلاک چهل، تنها معدودی از برنامه‌هایی هستند که رنگ و بوی جشن را به جدول پخش برنامه‌های رادیویی استان‌ها می‌بخشند.

کمالی افزود: رادیوهای مراکز در کوچه باغ جشن انقلاب طعم خوش چهلمین سال را در ذائقه شنوندگانشان به رنگ‌ها و زبان‌های مختلف می‌نشانند و مسیر وحدت و همدلی را گلباران می‌کنند.

مدیرکل صدای مراکز با بیان اینکه در مجموع در ایام جشن پیروزی بهمن ماه امسال، 1293 برنامه ترکیبی نمایشی روی آنتن رادیوهای استانی می‌رود خاطرنشان کرد: 391 آنویس ویژه، 6258 برنامه ترکیبی ساده ،231 میزگرد، 314 گزارش و مینی فیچر، 550 نمایش فاخر، 394 مستند و 511 مسابقه، تدارک صدای مراکز در ایام‌الله دهه فجر خواهد بود.