سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۴۰۰

مدیرکل صدای استان‌ها خبر داد - صفحه محتوایی خبر

 

 

مدیرکل صدای استان‌ها خبر داد

تولید و پخش 607 ویژه برنامه هفته دفاع مقدس در رادیوهای استانی

مدیرکل صدای استان‌ها خبر داد

مدیرکل صدای استان‌ها گفت: 607 ویژه برنامه به مدت 20 هزار و 421 دقیقه ویژه هفته دفاع مقدس در رادیوهای استانی تولید و پخش می‌شود.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، وحید کمالی بااشاره به تدارک صدای مراکز استانی برای هفته دفاع مقدس اظهار کرد: زنگ ایثار و مقاومت در 40 شبکه رادیویی استانی، مرکزی و شهری به مناسبت هفته دفاع مقدس در صدای استان ها طنین‌انداز می‌شود.
وی افزود: آخرین روز شهریورماه هر سال یادآور یکى از تجربه‌هاى بزرگ و بسیار پر ارزش تاریخ ملت ماست که 40 رادیو در صدای استان‌ها تلاش می‌کنند با برنامه‌های جذاب و خلاقانه، فرهنگ ایثار و مقاومت را پویا و ماندگار نگه دارند.
مدیرکل صدای استان‌ها با بیان اینکه در این ویژه برنامه‌ها به مرور خاطرات و داستان‌های جنگ و جهاد از زبان رزمندگان آن دوران پرداخته می‌شود گفت: برجسته‌سازی آموزهای مقام معظم رهبری در خصوص دفاع مقدس با گرایش عمل به شعار سال، تشریح دلاوری و رشادت‌های رزمندگان، دعوت از مهمانان ویژه، مصاحبه با نویسندگان و شاعران استانی و گزارش‌های مردمی از دیگر محورهای برنامه‌سازی در صدای مراکز خواهد بود.
وی ادامه داد: 607 ویژه برنامه به مدت 20421 دقیقه از صدای استان ها با عناوین: "سال‌های عاشقی"، "روایت شیدایی"، "مدرسه عشق"، "پرچمداران عشق" ، "هشت سال عاشقی"، "عشق و حماسه" ، "خاکریز خاطره" ،"پلاک عاشقی"، بر بلندای اقتدار، از قطره تا دریا، مرواریدهای بهشت، خاک آشنا، جاودانه‌ها، نغمه‌های ماندگار " و کربلای جبهه‌ها برخی از این ویژه برنامه‌ها به شمار می‌روند.
کمالی خاطرنشان کرد: اهم محورهای برنامه‌سازی و برنامه‌ها در هفته دفاع مقدس در صدای استان‌ها شامل الگوگیری از مدل‌های جهادی مدیریتی هشت سال دفاع مقدس برای پیاده‌سازی در عرصه اقتصاد مقاومتی و جنگ نرم، پرداختن به شخصیت‌های ایثارگر که هم در انقلاب، هم در دفاع مقدس و هم در دفاع از حرم و برای حفظ امنیت منطقه حضور داشته و دارند، پخش گزارش‌هایی از برنامه‌ها و نمایشگاه‌ها‌ی دفاع مقدس یادواره‌های شهدای استان و انعکاس روایت‌ها و خاطرات رزمندگان و اقشار مختلف مردم از جنگ تحمیلی  خواهد بود.
مدیرکل صدای استان‌ها  بررسی نقش زنان و خانواده در دوران دفاع مقدس در برنامه‌های خانواده صدای استان‌ها را مورد توجه قرار داد و افزود: همچنین استفاده از عکس‌های خاطره انگیز رزمندگان و شهدای هر استان در رادیو نما در این ایام و تولید و پخش مستندهایی با موضوع دفاع مقدس و عملیات‌هایی که نیرو‌های هر استان در آن حضور داشته‌اند در اولویت قرار دارد.
وی با تاکید بر تولید و پخش مستند‌هایی با موضوع معرفی فرماندهان و سرداران شهید هر استان گفت: معرفی کتاب‌های حوزه دفاع مقدس، پخش سرود‌ها و نوا‌های خاطره‌انگیز دوران دفاع مقدس، تولید و پخش مستند گزارشی با موضوع نقش شهرستان‌های هر استان در دوران جنگ، تولید و پخش ویژه برنامه خاکریز خاطره با موضوع خاطرات رزمندگان هر استان، تولید و پخش مستند گزارشی با موضوع کوچه‌ها و خیابان‌هایی که با نام شهداء مزین شده، خاطرات پيشگامان دفاع مقدس در استان، معرفي شهداي مدافع حرم استان و معرفی بسیجیان مبتکر و تولید و پخش نمایش‌های فاخر ویژه دفاع مقدس در هر استان از دیگر محورها به شمار می‌روند.