سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

مدیرکل صدای استان‌ها: سروش بهترین ماه خدا در صدای مراکز استانی طنین‌انداز می‌شود - صفحه محتوایی خبر

 

 

مدیرکل صدای استان‌ها: سروش بهترین ماه خدا در صدای مراکز استانی طنین‌انداز می‌شود

مدیرکل صدای استان‌ها: سروش بهترین ماه خدا در صدای مراکز استانی طنین‌انداز می‌شود

 

مدیرکل صدای استان‌ها گفت: ویژه برنامه‌های گوناگونی در صدای مراکز استانی به مناسبت ماه رمضان پیش‌بینی شده تا سروش بهترین ماه خدا از رادیوهای استانی طنین‌انداز شود.

 به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها وحید کمالی با اشاره به تدارک صدای مرکز استان‌ها برای ماه مبارک رمضان اظهار کرد: بر این اساس مراکز صدای استان‌ها از یک هفته قبل به استقبال این ماه مبارک می‌روند.

وی افزود: ویژه برنامه استقبال از ماه رمضان، «سلام رمضان» نام دارد که شامل آنونس‌های شاد حلول ماه خدا به عنوان جشن عبادی بزرگ مسلمانان از یک هفته قبل از رمضان تا نیمه این ماه یعنی سالروز میلاد امام حسن مجتبی(ع) است تا فضای نشاط معنوی در برنامهرهای استانی صدا حاکم شود.

مدیرکل صدای استان‌ها با بیان اینکه ویژه برنامه «به رنگ خدا درآییم» نیز به کارکردهای اجتماعی رمضان می‌پردازد گفت: ترویج آشتی و دوستی، رفع کدورت‌ها، دستگیری و گره‌گشایی از کار نیازمندان و موضوعاتی این چنینی در این برنامه مورد توجه قرار می‌گیرند.

وی ادامه دادک «سی سفره، سی محله» عنوان برنامه دیگری است که با تاکید بر گسترش فرهنگ افطاری ساده در خیابان‌ها و محلات پر رفت و آمد شهرهای مختلف کشور تهیه و پخش خواهد شد.

کمالی به برنامه‌ریزی گسترده صدای مرکز استان‌ها برای پخش جمع‌خوانی قرآن در مساجد محله‌ها اشاره کرد و گفت: انعکاس فعالیت‌های قرآنی اهل سنت و شیعه نیز در صدای مراکز مورد تاکید قرار دارد همچنین جمع‌خوانی قرآن در مراکز تفریحی به ویژه جزیره زیبای کیش و شهرهای ساحلی خلیج فارس مد نظر است.

مدیرکل صدای استان‌ها به تولید و پخش ویژه برنامه «نشانی» اشاره کرد و گفت: این برنامه در هر قسمت یک آیه قرآن را ملاک قرار داده و بر اساس آن آیه، نکته‌ای اخلاقی را مطرح می‌کند.

وی «سفره افطاری خانواده» را عنوان مسابقه‌ای رادیویی برای خانواده‌های ایرانی اعلام و خاطرنشان کرد: مخاطبان می‌توانند با ارسال تصاویری از سفره‌های افطاری خود به منظور استفاده در رادیونما، در این مسابقه شرکت ‌کنند و هدف از اجرای آن هم ترویج فرهنگ دورهمی خانوادگی و همبستگی میان اعضای یک خانواده و فامیل است.

کمالی به برنامه صدای مرکز استان‌ها برای نوجوانانی که برای نخستین بار روزه می‌گیرند اشاره کرد و گفت: «جشنواره روزه اولی‌ها» برای این دسته از افراد در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل صدای استان‌ها با اشاره به برنامه‌ریزی رادیو برای توجه به زنان و مادران در برنامه‌های ماه رمضان عنوان کرد: علاوه بر این برنامه‌ای با عنوان «رمضان در جبهه‌ها» و برنامه دیگری برای معرفی 30 مسجدی که در هر استان مجری طرح افطاری ساده هستند طی ماه مبارک رمضان روی آنتن می‌روند.

وی به برنامه «لیلة القدر بزرگان» اشاره و تصریح کرد: این برنامه پژوهش‌محور در شب‌های قدر پخش می‌شود همچنین قرار است سبک زندگی بزرگان و علما در برنامه‌های ویژه وقت سحر با تکیه بر خاطراتی از آنها مرور شود.

کمالی با تاکید بر اهتمام رادیو برای پرداختن به فرهنگ بومی شهرها و روستاهای مختلف ایران زمین گفت: ویژه برنامه «رمضان در فرهنگ عامه» به آداب و رسوم رمضان در مناطق گوناگون، پیشواز رمضان، سحری‌خوانی، اذان‌گویی بر پشت بام‌ها، مناجات‌خوانی و گزارش‌های مستند و توصیفی از مناسک افطار در سطح استان‌ها با حضور خبرنگاران محله‌‌ها می‌پردازد.