جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس - صفحه محتوایی خبر

 

 

مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس

دغدغه صدا و سیما جذب سرمایه گذار برای جهش تولید و برنامه های اقتصادی است

مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس

سید تقی سهرابی در دومین نشست صمیمی با نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی گفت: صدا و سیما با دارا بودن ١٦٠ شبکه رادیویی ، تلویزیونی و اینترنتی ، مأموریت و اهداف جمهوری اسلامی ایران را در سه حوزه ملی ، محلی و بین المللی پیش می برد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، مدیر کل صدا و سیمای مرکز فارس با بیان اینکه دشمنان با استفاده از رسانه های مختلف و معاند همواره سعی بر تفرقه اندازی در کشور را دارند، گفت: رسانه هزینه حاکمیت را برای اداره جامعه کاهش میدهد لذا تقویت همه جانبه رسانه ملی با توجه به کارکرد  منحصر بفرد آن باید دغدغه همه مدیران و مسئولان باشد.

سهرابی با اشاره به جایگاه و نقش مجلس شورای اسلامی در حمایت از صدا و سیما و دیگر ارکان نظام یکی از راه های تقویت رسانه ملی را تلاش برای دستیابی به ماهواره ملی برشمرد و افزود : ماهواره ملی یعنی رساندن صدا و تصویر ملت ایران به اقصی نقاط جهان بدون دغدغه اخلال دشمنان در امر سیگنال رسانی.

مدیر کل صدا و سیما مرکز فارس با بیان اینکه در حوزه سیگنال رسانی تفاهم نامه ای با رئیس سازمان برنامه و بودجه منعقد شده است ، گفت: در این تفاهم نامه مقرر شده سازمان برنامه و بودجه ٥٠ درصد از اعتبارات این طرح را که حدود ٩٠ میلیارد تومان است را تقبل کند و امیدواریم که در قالب این تفاهم نامه  تا پایان سال یک سوم مبلغ مذکور تخصیص یابد .

سید تقی سهرابی با بیان اینکه صدا و سیما به خصوص در آموزش مقابله با کرونا اقدامات بسیاری انجام داد، گفت: در بحث مقابله با کرونا صدا و سیما با تهیه برنامه های آموزشی به این مقوله مهم وارد شد و امروز در دورافتاده ترین نقطه فارس مردم از این آموزش ها از طریق رسانه ملی بهره مند هستند.

وی به مشکلات پیش روی صدا و سیما نیز اشاره کرد و گفت: علاوه بر لزوم تخصیص بودجه ای پایدار ضروری است  امکانات تجهیزات رادیویی و تلویزیونی در ایستگاه ها به روز رسانی شود که نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی با شناخت دقیق خود رسانه را برای دستیابی به این هدف یاری کنند.

مدیر کل صدا و سیما مرکز فارس به برنامه های فاخر تولید شده در این مرکز اشاره کرد و افزود: در این سالها با تکیه بر نیروهای بومی تولیدات فراوانی در حوزه های مختلف رسانه ای و در قالب های گوناگون برنامه سازی ساخته شده است که مستند شهید عبدالله اسکندری ، نبرد ادسا و مستند شهدای فارس نمونه هایی از این اقدامات هستند و انشاءالله ساخت سریال شهید دوران با حمایت نیروهای مسلح در دستور تولید قرار گرفته است.

سهرابی در این نشست به تهیه برنامه هایی برای بیان عملکرد نمایندگان نیز تاکید کرد و افزود: برنامه خانه ملت برای پخش در رادیو و تلویزیون استانی تدارک دیده شده است.

رئیس مجمع نمایندگان مردم فارس در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: امروز انقلاب اسلامی و نظام سلطه تقابل دو اندیشه دینی و انقلابی و اندیشه سلطه گران  و جهان خواران است و تقابل این دو گفتمان یک واقعیت انکار ناپذیر است.

ابراهیم عزیزی با بیان اینکه تلاش دشمن متکی بر جنگ نرم و زیرکانه و هجوم به سمت باورها است، افزود: در این جنگ نرم ایمان مردم، ناکارآمد جلوه دادن حاکمیت دینی و نظام سیاسی مبتنی بر دین هدف گذاری شده است.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس ادامه داد: اینجاست که نقش صدا و سیما در راستای رسالت بزرگ و تاریخی خود و پیوند بین مجلس و صدا و سیما میتواند اثبات گر کارآمدی نظام سیاسی مبتنی بر دین باشد.

وی ادامه داد: امروز اگر مردم موضوعی مهم به نام شفافیت را از نمایندگان طلب میکنند بهترین فرصت برای تامین خواسته به حق مردم صدا و سیما است.

عزیزی با اشاره اینکه امروز وحدت مردم توسط دشمن هدف گذاری شده است ، افزود: مجوعه ای کارآمد که بتواند برای تحقق این مهم و جلوگیری از برخی رفتارهای که نظام سلطه در همین بخش دنبال میکند ، صدا و سیما است.

رئیس مجمع نمایندگان فارس با بیان اینکه در شرایط امروز صحنه جنگ اصلی ، جنگ رسانه است ، افزود: رسانه را درست ، خوب و با درک درست ، منطقی و هوشمندانه باید دید و صدا و سیما میتواند تحقق بخش اهداف بلند نظام اسلامی باشد.

وی با بیان اینکه فارس ظرفیت ها و سرمایه گذاری هاست ، افزود: فرصت های بی نظیر گردشگری ، ذخایر معدنی و صنایع با نگاه خلق درآمد دیده شود تا زمینه جذب سرمایه گذار فرآهم شود.

نماینده مردم شیراز و زرقان با انتقاد از طرح های بلاتکلیف و برزمین مانده فارس ، گفت: ٥ هزار و ٥٠٣ پروژه در فارس بلاتکلیف است و ٢٧٣ هزار میلیارد تومان مطالبات بر زمین مانده است که یکی از این طرح ها آزاد راه شیراز به اصفهان است که در مجموع نمایندگان فارس با اولویت آن ها را پیگیری میکنند.

در این نشست نمایندگان مردم شریف استان فارس با اشاره به جایگاه و نقش صدا و سیما در پیشبرد اهداف توسعه ای در بخش های مختلف مورد نیاز جامعه حمایت از رسانه ملی را وظیفه خود دانسته  و علاوه بر این پشتیبانی توقعات و انتظارات خود  و حوزه های انتخابیه را از رسانه ملی و همچنین صدا وسیمای مرکز فارس بیان کردند .