سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

مدیرکل صدا و سیمای کرمانشاه: جشنواره پویانمایی و برنامه‌های عروسکی برای مردم کرمانشاه امیدآفرین است - صفحه محتوایی خبر

 

 

مدیرکل صدا و سیمای کرمانشاه: جشنواره پویانمایی و برنامه‌های عروسکی برای مردم کرمانشاه امیدآفرین است

مدیرکل صدا و سیمای کرمانشاه: جشنواره پویانمایی و برنامه‌های عروسکی برای مردم کرمانشاه امیدآفرین است


مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمانشاه گفت: جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی موجب رونق فرهنگ، هنر و تولید و ایجاد جو شادی و امید در این استان خواهد شد.
به گزارش ستاد خبری دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی تلویزیونی ایران، افشین امیری در آیین افتتاحیه این جشنواره که در سالن انتظار کرمانشاه برگزار شد اظهار کرد: کرمانشاه شاهراه ارتباطی عتبات عالیات است و این همجواری نورانی برای مردمان مهمان‌نواز این دیار، مایه افتخار است.
وی افزود: جنگ هشت ساله در کرمانشاه شروع شد و در همین استان به پایان رسید؛ کرمانشاه هزاران شهید را در دوران انقلاب، دفاع مقدس و اخیرا در دفاع از حرم زینبی تقدیم اسلام و ایران کرده و این مسئله را برگ زرین دیگری در تاریخ پر افتخار خود می‌داند.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمانشاه با بیان اینکه جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی موجب ایجاد شور و نشاط در استان کرمانشاه می‌شود گفت: ایجاد فرصتی برای معرفی 4 هزار جاذبه تاریخی و گردشگری که به ثبت ملی و جهانی رسیده‌اند از دیگر دستاوردهای این جشنواره محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: این جشنواره زمینه ظهور و بروز استعدادهای هنر انیمیشن در عرصه‌های گوناگون را به وجود می‌آورد آن هم در سالی که رهبر معظم انقلاب آن را به نام رونق تولید نامگذاری کرده‌اند و لازم است همه نهادها و دستگاه‌ها در مسیر اشتغال‌زایی و افزایش تولید ملی گام بردارند.
امیری با اشاره به برپایی هفته فرهنگی و هنری کرمانشاه در طول برگزاری جشنواره عنوان کرد: مردم کرمانشاه به ویژه در برخی شهرها رنج و آلام زیادی را تحمل کرده‌اند بنابراین برپایی این هفته و حضور گروه‌های هنری و نمایشی در 6 شهر استان، می‌تواند شادی و نشاط را برای آنها به ارمغان بیاورد.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمانشاه خارنشان کرد: اضافه شدن بخش عروسکی به جشنواره پویانمایی، موجب رونق تولیدات ویژه گروه سنی کودک و نوجوان خواهد شد و زمینه ارتقا کمی و کیفی آثار این حوزه را به وجود می‌آورد.
وی با بیان اینکه رویکرد این جشنواره و دست اندرکاران برگزاری آن، افزایش امید و نشاط در بین اقشار مختلف مردم است گفت: یکی از مهمترین سیاست‌های نظام اسلامی، تلاش مسئولان برای امیدبخشی به مردم از طریق اجرای برنامه‌های موثر در راستای توسعه پایدار در استان‌های مختلف کشور است.
امیری افزود: امیدواریم برگزاری موفق جشنواره ملی پویانمایی و برنامه‌های عروسکی تلویزیونی ایران بتواند آزمون شایسته‌ای برای برگزاری جشنواره بین‌المللی بوم‌گردی در سال 2020 در استان کرمانشاه باشد.
مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمانشاه در پایان ضمن تشکر از ریاست رسانه ملی و معاونت امور استان‌های صدا و سیما گفت: همه تمهیدات اندیشیده شده تا مهمانان جشنواره برای همیشه خاطره‌ای خوش از کرمانشاه داشته باشند.