جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

مدیرکل مرکز خراسان شمالی: 13 گروه خبری حماسه حضور مردم خراسان شمالی را در روز انتخابات منعکس می کنند - صفحه محتوایی خبر

 

 

مدیرکل مرکز خراسان شمالی: 13 گروه خبری حماسه حضور مردم خراسان شمالی را در روز انتخابات منعکس می کنند

1- با توجه به زمان باقی مانده تا انتخابات مجلس نهم عملکرد آن مرکز تاکنون چگونه بوده است ؟

با توجه به تنظیم مراحل برنامه سازی ویژه انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در صداوسیمای مرکز خراسان شمالی شامل مراحل تبیین و تشریح  ، تبلیغ و تهیج ، با رویکرد متناسب با هر  مرحله برنامه سازی در واحدهای صدا ، سیما و خبر انجام شده است در حال حاضر که در مرحله تبلیغ انتخابات هستیم و مرحله تهییج را پیش رو داریم در صدای مرکز بیش از 80 ساعت برنامه در قالب برنامه های مختلف و در سیمای مرکز بیش از 28 ساعت برنامه تولید و پخش شده است .

2- برنامه های تولیدی آن مرکز در این خصوص با چه اهدافی تولید می شوند ؟

رویکرد برنامه های تولیدی تبیین و تشریح موضوع انتخابات با حضور کارشناسان سیاسی و اجتماعی ، مسئولان اجرایی و نظارت در انتخابات ، مصاحبه با شخصیت های مذهبی و علمی و صاحب نظران ، طراحی تولید تیزر و آنونس رادیویی و تلویزیونی و ترغیب  مردم برای شرکت حداکثری و آگاهانه در انتخابات است .

alt 

3-آیا در ساختار و محتوای این برنامه ها نوآوری و تغییری ملاحضه می شود ؟

استفاده از کلیپ ها و وله هایی که مردم استان به زبان محلی دعوت به حضور در انتخابات می کنند برگزاری مسابقات رادیویی و تلویزیونی با موضوع انتخابات ، حضور بیشتر در بین مردم کوچه وبازار وروستاها و تهیه گزارش در جریان عادی زندگی و... از اقدامات نوآورانه در جهت فضاسازی انتخابات در استان است .

4- مشارکت مردم استان را در این دوره چگونه ارزیابی می کنید ؟

با توجه به وجود قومیتهای مختلف در استان خراسان شمالی و حضور کاندیداها  از قومیتهای مختلف به نظر می رسد حضور  مردم در این دوره از انتخابات همچون دوره های گذشته گسترده و پرشور باشد.

5- در روز انتخابات چه برنامه هایی را تدارک دیده اید ؟

پیش بینی اعزام 13 اکیپ خبری و تولیدی برای پوشش انتخابات در سطح استان همچنین فعال کردن خبرنگاران شهرستانها ، پیش بینی ارتباط زنده با شبکه های سراسری به ویژه شبکه خبر ، استقرار یک استودیوی ثابت خبری در ستاد انتخابات استان از لحظات آغاز انتخابات و انعکاس فعالیت های مجریان انتخابات از برنامه های پیش بینی شده می باشد.