جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

مدیرکل مرکز در جریان بازدید از روند تولید داستانی خونچا - صفحه محتوایی خبر

 

 

مدیرکل مرکز در جریان بازدید از روند تولید داستانی خونچا

تبلیغ فرهنگ غنی محلی و حمایت از صنایع بومی در قالب تولید برنامه های نمایشی در دستور کار صداوسیما است

مدیرکل مرکز در جریان بازدید از روند تولید داستانی خونچا

مدیرکل مرکز در جریان بازدید تصویربرداری فیلم داستانی طنز خونچا، رسالت رسانه استانی را تبلیغ فرهنگ غنی محلی و حمایت از صنایع بومی در قالب تولید برنامه های نمایشی عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز زنجان، آقای لطیفی با اشاره به اثر گذاری تولیدات نمایشی تصریح کرد: مرور برنامه های نمایشی بویژه در ژانر طنز موید این مطلب است که جاگذاری پیام های اجتماعی و آموزش های عمومی در این نوع برنامه ها، تاثیر و ماندگاری بسزایی در اذهان مخاطبان دارد.

رئیس رسانه استانی فرهنگ بومی و هنر های دستی استان را غنی برشمرد و افزود: استفاده از لوکیشن هایی که به نوعی تبلیغ کننده میراث فرهنگی، مشوق گردشگری و عامل اشتغال در این حوزه است، اولویت این فیلم داستانی است.

آقای لطیفی پرداخت غیرمستقیم به صنایع دستی استان مانند صنعت سنتی مسگری، چارق دوزی و ملیله سازی را در کنار بهره گیری از هنرمندان باتجربه بومی را از دیگر شاخصه های این اثر تلویزیونی برشمرد.

مدیرکل صداوسیمای استان از تولید آثار نمایشی متعدد در آینده نزدیک خبر داد و گفت : سریال فاخر شهید شهریاری در 30 قسمت ، سریال 15 قسمتی ددمان و تله فیلم من و خودم یهویی از جمله آثار نمایشی فاخری هستند که در آینده نزدیک کار تولید آنها در مرکز زنجان کلید خواهد خورد .

فیلم داستانی خونچا، روایتگر خانواده ای است که درصدد رفع کدورتی دیرینه، در پیچ و خم رویدادهایی در منزل پدر بزرگشان جمع شده و در شب یلدا برای عروسشان عیدی می برند و .....

تهیه کننده و کارگردان این فیلم داستانی حمیدرضا پارسه، به نویسندگی غلامرضا مهدیون و بازی هنرمندانی چون مشهود ابراهیم خانی، شهپر میثاق فر، فرهاد عندلیبی و امیر نوروزی و ....است که در50دقیقه همزمان با شب یلدا از شبکه اشراق پخش خواهد شد.