سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

مدیر دفتر شعر و موسیقی استان‌های رسانه ملی عنوان کرد : عیدانه موسیقایی مراکز استانی با 40 پرده رنگارنگ - صفحه محتوایی خبر

 

 

مدیر دفتر شعر و موسیقی استان‌های رسانه ملی عنوان کرد : عیدانه موسیقایی مراکز استانی با 40 پرده رنگارنگ

مدیر دفتر شعر و موسیقی استان‌های رسانه ملی عنوان کرد : عیدانه موسیقایی مراکز استانی با 40 پرده رنگارنگ

 

مدیر دفتر شعر و موسیقی استان‌های صدا و سیما گفت: 40 قطعه موسیقی جدید از تولیدات مراکز استان‌ها با موضوع نوروز و بهار برای پخش طی این ایام در نظر گرفته شده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، سید حمیدرضا حسینی با اشاره به تدارک نوروزی شبکه‌های استانی برای نوروز 97 اظهار کرد : در مجموع 40 قطعه موسیقی جدید از تولیدات مراکز استان‌ها با موضوع نوروز و بهار برای پخش طی این ایام در نظر گرفته شده است.

وی افزود : اور بهار (ابر بهار) در مرکز اصفهان، واران در مرکز ایلام، روشنی خه ور در مرکز ایلام، باهار گلدی (بهار آمد) و باهار فصلی (فصل بهار) در در مرکز آذربایجان غربی، نوروز و بازی عیدانه در مرکز البرز، بهار در مرکز بوشهر، گل میخک و بایرام در مرکز چهارمحال و بختیاری، باغ بزرگ در مرکز بوشهر، بهار خوشبختی و بهار در مرکز خراسان رضوی، بهارانه،( اینجا ایران است ) حاصل همکاری مشترک مازندران - گلستان و خراسان - ( آینه بندون ) در مرکز خراسان  رضوی ، ( هفت سین ) در مرکز خراسان جنوبی، لبخند و عید وطن در مرکز خلیج فارس و ( عطر بهار ) در مرکز زنجان برای ایام نوروز تولید شده‌اند.

مدیر دفتر شعر و موسیقی استان‌های صدا و سیما با اشاره به تولیدات دیگر مراکز ویژه نوروز 97 اظهار کرد: ( عطر بهار ) در مرکز سمنان، سه گاه در مرکز زنجان، عید و بهار در مرکز فارس، هناسه وهار (نفس بهار) و نسیم گل در مرکز کرمانشاه، ( ول و بلبل )، (تی جانه قوربان ) و ( نازنین گیلان ) در مرکز گیلان، عیدانه (هفت سین)، بهار پرگل، بهار لرسو، کلنجه رنگارنگ و عید آمد در مرکز لرستان، بهار و بیقراری در مرکز مازندران، آینه دل در مرکز مهاباد و دور بهاران و هوای عید در مرکز همدان از دیگر تولیدات نوروزی مراکز استانی صدا و سیما به شمار می‌روند.

وی افزود : این آثار در  مراکز استان‌ها تولید شده اند و پس از اخذ مجوز پخش از شبکه‌های صدا و سیما، در سامانه آرشیو جامع دفتر موسیقی و سرود ثبت شده‌اند.

مدیر دفتر شعر و موسیقی استان‌های رسانه ملی با بیان اینکه مجموعه تولیدات موسیقایی مراکز استان‌ها در سال 96 به رکورد کم نظیر 620  قطعه اثر تصویب شده رسیده است گفت : در مورد نماهنگ‌های تولیدی مراکز هم باید گفت مراکز استانی در مناسبت‌های ویژه ، نسبت به تصویرگذاری بر روی آثار موسیقایی و تهیه کلیپ اقدام نموده اند .

وی ادامه داد : در سال 96 بیش از 34 قطعه نماهنگ و کلیپ از مراکز استانی ، تایید و از شبکه‌های مختلف پخش شدند .

حسینی با اشاره به دو اثر ویژه انتخاباتی که اردیبهشت ماه امسال در مراکز استانی تولید شدند گفت : این دو اثر با عناوین « جشن مردم » و « موج حماسه » از شبکه‌های مختلف پخش شد و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت .

وی افزود: « روز پیروزی »، « آهنگ طوفان »، « سبز، سپید، سرخ » و «عشقی ماندگار » نیز عناوین چهار نماهنگ ویژه دهه فجر امسال هستند.

وی از تولید دو نماهنگ نوروزی در مراکز خبر داد و گفت : این نماهنگ‌ها با عناوین « اینجا ایران است » و « پیوند بهاری » از شبکه‌های مختلف پخش می‌شوند.