سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

مدیر کل جدید صداوسیمای مرکز کیش منصوب شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

مدیر کل جدید صداوسیمای مرکز کیش منصوب شد

مدیر کل جدید صداوسیمای مرکز کیش منصوب شد

 

رئیس سازمان صدا و سیما به پیشنهاد معاون اموراستان‌ها در حکمی محمد صادق کوثری فر را به عنوان مدیرکل جدید صدا و سیمای مرکز کیش منصوب کرد.

 به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، دکتر علی عسکری در این حکم از کوثری فر خواسته تا با تکیه بر ظرفیت‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، تاریخی و دینی منطقه در اجرای سیاست‌های کلان سازمان و تحقق اهداف و مأموریت های ذیل اهتمام جدی داشته باشد:

به‌کارگیری روش‌های نوین و کارآمد در مدیریت مرکز به عنوان رسانه‌ای توسعه محور و پیشرفت مدار؛

اتخاذ تدابیر همسو با ویژگی‌ها و مقتضیات فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی منطقه آزاد کیش؛

استفاده بهینه از ظرفیت‌های اقتصادی، فرهنگی و هنری و نیز قابلیت‌های بالقوه بومی و محلی مختلف برای تقویت یکپارچگی، وحدت و توسعه پایدار؛

ارتقای برنامه‌ها با محوریت دین، اخلاق، آگاهی بخشی و امیدآفرینی با تکیه بر سبک زندگی ایرانی-اسلامی؛

توسعه ضریب نفوذ کمی و کیفی رسانه با بهره‌گیری از ظرفیت‌های فضای مجازی و طراحی شیوه‌های نوین به منظور حفظ و جذب مخاطبان؛

توجه ویژه به حساسیت‌های فرهنگی، قومیتی و آداب و رسوم ملی و محلی در تولیدات؛

تعامل و ارتباط مؤثر با مسئولان منطقه‌ای و اطلاع‌رسانی مناسب رخدادها و تحولات برای افزایش اعتماد سرمایه اجتماعی و جذب گردشگر؛

طراحی نظام کارآمد، خودکفا، درآمدزا، صرفه جو و چابک بر اساس سیاست‌های کلان سازمان؛

گسترش همدلی و همبستگی میان همکاران و مدیران مرکز و همچنین برنامه‌ریزی برای حضور نخبگان در برنامه‌ها و تسهیل فرآیند مشارکت مردمی در تصمیم‌سازی و ایجاد نظم عمومی

.

مراسم معارفه مدیرکل مرکز کیش برگزارشد

 دکتر علی دارابی در مراسم معارفه مدیرکل جدید صدا و سیمای مرکز کیش، با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س) و گرامیداشت ایام پرفروغ دهه مبارک فجر گفت: در آستانه 40 سالگی پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، دشمنانی که همواره ادعا می کردند ملت ایران پیروزی 40 سالگی انقلاب خود را نخواهند دید، بار دیگر نقشه ها و توطئه هایشان نقش بر آب شده است.

دارابی با بیان اینکه در 22 بهمن امسال ملت سرافراز ایران اسلامی با حضور گسترده خود، جشن ایستادگی در مقابل ظلم  را برگزار می کنند افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی عزت و کرامت انسانی تقدیم مردم ایران شد تا در سایه رهبری بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی(ره) و پس از ایشان با درایت و رهبری مدبرانه مقام معظم رهبری، مسیر پیشرفت و افتخار بیش از پیش طی شود.

معاون امور استان های رسانه ملی با اشاره به تولیدات ویژه رسانه ملی به ویژه مراکز استانی با موضوع دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران، ارائه کارنامه افراد تاثیر گذار در هر استانی همچون استانداران گذشته را یکی از حوزه های برنامه سازی عنوان کرد که در آن به تشریح 40 سال افتخار، تلاش و توسعه پرداخته می شود.
دکتر علی دارابی امنیت پایدار، مشارکت سیاسی و گسترده مردم، استقلال همه جانبه، توسعه زیرساختی، پیشرفت های علوم مختلف و آموزش های ابتدایی تا عالی برای همه اقشار را از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی بیان کرد که البته موضوع مهم برنامه سازی در مراکز استانی است.
وی با اشاره به تاکیدات رهبر انقلاب در خصوص حمایت سازنده از دولت که میدان دار مبارزه با مشکلات و تحریم ها است گفت: انعکاس شایسته خدمات دولت، زبان گویای مردم بودن در کنار بی طرفی وظیفه اصلی رسانه ملی است.
معاون امور استان های رسانه ملی با بیان مسیر پیشرفت جزیره کیش که پتانسیلی بسیار مهم و جدی برای تبدیل شدن به مرکز گردشگری حلال منطقه، توریسم درمانی و رویدادهای ورزشی است تاکید کرد: تولید برنامه های مستند، نشاط بخش جذاب با نگاهی نو در کنار انجام تولیدات مشترک با استان های همجوار برای معرفی شایسته بین المللی جزیره کیش به مردم دنیا از مهمترین برنامه های پیش روی مرکز کیش است.
دکتر دارابی در پایان با تقدیر از زحمات  مدیران و کارکنان مرکز کیش از گذشته تا کنون، مسیر رو به جلوی صدا و سیمای مرکز کیش را ارج نهاد و برای مدیرکل جدید این مرکز آرزوی توفیق و موفقیت کرد.

امام جمعه کیش در این مراسم با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی در عین حالی که موجبات توسعه عمرانی، خدماتی، ورزشی، اقتصادی و ... را برای کشور به دنبال داشت گفت: یکی دیگر از دستاوردهای مهم کشور انسان سازی و تربیت نیروهای خدومی است که برای پیشبرد اهداف متعالی نظام از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن زاده افزود: یکی از مراکز مهم تاثیرگذار در حوزه انسان سازی، صدا و سیما است که به معنای واقعی کلمه توانسته است در مقابل تهاجم فرهنگی دشمنان این مرز و بوم و همچنین انعکاس شایسته و درست دستاوردهای نظام فهالیت های چشمگیری انجام دهد.
وی با تقدیر از نقش سازنده صداو سیمای مرکز کیش در راستای معرفی ابعاد مختلف این جزیره مرجانی و معرفی توانمندی های آن، برای این مرکز و مدیریت جدید آن آرزوی موفقیت کرد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز با تاکید بر اینکه پیروزی انقلاب اسلامی فرصت های بی نظیری را در اختیار اقشار مختلف مردم قرار داده است گفت: فرصت هایی که در اختیارمان قرار می گیرد باید در راستای خدمت به مردم صرف شود.
غلامحسین مظفری بیان کرد: جزیره کیش هم فرصتی مغتنم برای کشور محسوب می شود که باید با تعامل و همفکری زمینه های رشد و توسعه کیش را بیش از پیش فراهم کرد.
وی با اشاره به برخی از ویژگی های خاص کیش همچون وجود دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی در حوزه محیط زیست، ورزش، سلامت، کارآفرینی و استارتاپ ها درخواست کرد تا در زمینه این توانمندی ها برنامه سازی های مشترک و تاثیر گذاری برای معرفی کیش صورت گیرد.
در ادامه مدیرکل صدا و سیمای مرکز کیش  با تاکید براینکه مهمترین فعالیت های صدا و سیمای مرکز کیش باید گامی رو به جلو با چاشنی تاثیر گذاری و مخاطب پسندی باشد گفت: همدلی و اتحاد موجود در بین مردم و مسوولان جزیره می تواند در تحقق رسالت های این جزیره را شتاب دهد.
محمد صادق کوثری فر افزود: جمهوری اسلامی ایران امروز در مقابل جنگ رسانه ای و اقتصادی دشمنان ایران اسلامی قرار داریم که با همین اتحاد و همدلی می توانیم این مشکلات را یکی یکی از پیش رو بر داریم.
وی خاطر نشان کرد: تقویت توانمندی های گردشگری، اقتصادی، ورزشی و دیگر ظرفیت های جزیره کیش با ایجاد فضایی سالم و پاک و حلال از رسالت های مشترک صدا و سیمای مرکز کیش و دیگر مسوولان جزیره است تا از این رهگذر، جزیره کیش در ابعاد گسترده به خوبی معرفی شود.
در پایان این مراسم از زحمات سید حمید طاهری سرپرست مرکز کیش تقدیر و محمد صادق کوثری فرد به عنوان مدیرکل جدید صدا و سیمای مرکز کیش معرفی شد.