سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۹ مهر ۱۴۰۰

مدیر کل صداوسیمای مرکز فارس در گفت وگو با کردپرس؛ هدف جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی شناسایی ظرفیت ها و توانایی‌های استان‌های کشور - صفحه محتوایی خبر

 

 

مدیر کل صداوسیمای مرکز فارس در گفت وگو با کردپرس؛ هدف جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی شناسایی ظرفیت ها و توانایی‌های استان‌های کشور

کردستان مکانی مناسبی برای سرمایه گذاری است

مدیر کل صداوسیمای مرکز فارس در گفت وگو با کردپرس؛ هدف جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی شناسایی ظرفیت ها و توانایی‌های استان‌های کشور

مدیر کل صداوسیمای مرکز فارس با اشاره تاثیر جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی شناسایی در توسعه استان عنوان کرد: باوجود امنیت در استان، کردستان مکانی مناسبی برای سرمایه گذاری است و امروز به همه دنیا اعلام کردیم که دارای امنیت پایدار هستیم.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها؛ «سید تقی سهرابی» که در بیستیمن جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌های صداوسیما در شهر سنندج حضور پیدا کرده بود در گفت وگویی با کردپرس پیرامون برگزاری این جشنواره عنوان کرد: جشنواره بیستمین دوره خود را امروز در استان کردستان سپری کرد که بنده از چهارمین دوره این جشنواره به نوعی درگیر بوده بوده ام و امروز می توان تحلیل درستی از آن را ارائه داد.

وی در ادامه با اشاره به اهداف اصلی جشنواره می افزاید: همه جشنواره ها دارای اهداف و برنامه هایی هستند و برگزار کنندگان آن برای دستیابی به این اهداف برنامه ریزی های گسترده ای را انجام می دهند.

مدیر کل صداوسیمای مرکز فارس توضیح می دهد: ما در سازمان صداو سیمای جمهوری اسلامی ایران در معاونت استان ها با برپایی و برگزاری این جشنواره تولیدات مراکز به دنبال شناسایی و توانمندی‌های و ظرفیت‌ها و کشف استعدادهای جدید در استان های کشور هستیم.

سهرابی تصریح می کند: به جرات می توان گفت که هیچ جشنواره ای به اندازه تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استانی صدا وسیمای رنگارنگ نیست استان های مختلف با زبان ها و گویش های مختلف، با آداب و رسوم مختلف در کنار هم جمع می شوند و به ظاهر در مدت زمان سه روز در این جشنواره حضور پیدا می کنند و در واقع این فعالیت هایی است که در ظرف یک سال انجام شده است.

وی اضافه می کند: یک کار برنامه ریزی شده که در یک سال انجام شده است و همکاران ما در طبق اخلاق می گذارند و نقاط ضعف و قوت خود را در این جشنواره شناسایی می کنند و برای تولید آثار بهتر و با کیفیت تر آماده می شوند.

مدیر کل صداوسیمای مرکز فارس تصریح کرد: از زمانی که این جشنواره در استان های مختلف در حال برگزاری است و امسال نیز بیستیمن جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی مراکز استان‌های صداوسیما در کردستان و به میزبانی شهر سنندج می باشد.

سهرابی با اشاره به معرفی استان عنوان می کند: امسال با حضور تعداد زیادی از هنرمندان و چهره های هنری کشور به استان، مخاطبان رادیویی و تلویزیونی از طریق رسانه ها بیش از پیش با ظرفیت ها و قابلیت های فرهنگی و هنری استان کردستان آشنا شدند.

وی همچنین به غیور مردی کردستانی ها در دفاع از مرزهای کشور اشاره می کند و ادامه می دهد: در این جشنواره یادی شد از دلاور مردی های مردم کردستان در مقابله با دشمنان در بعداز انقلاب و یادی شد از عزیزانی که از اقصی نقاط کشور که به یاری مردم کرد شتافتند و نگذاشتن یک وجب از خاک کردستان به دست نامحرمان بیافتد.

مدیر کل صداوسیمای مرکز فارس تصریح می کند: امروز فرصتی شد که بسیاری از رسانه های داخلی و خارجی به موضوع کردستان بپردازند و مردم داخل و خارج کشور این موضوع را درک کردند که ما در استان «امن» هستیم .

سهرابی توضیح می دهد: جشنواره برگزار کردن و برپایی شور و نشاط در جامعه، امنیت لازم دارد بنابراین با وجود حاکم بودن امنیت در استان، کردستان مکانی مناسب برای سرمایه گذاری است.

وی اضافه می کند: وقتی امنیت وجود داشته باشد سرمایه گذاری هم به دنبال آن خواهد آمد و از دیگر قابلیت های این جشنواره نشان دادن ظرفیت ها و قابلیت های و استعدادها و توانایی های استان در حوزه های اجتماعی فرهنگی و سیاسی اقتصادی است و مردم کردستان لیاقت این را دارند که زندگی مرفهی را در زیر سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی اداشته باشند.

 مدیر کل صداوسیمای مرکز فارس ترصح کرد: امروز خوشحالیم که کردستان را آباد دیدیم و باتوجه به این که در دوره هایی مختلف در استان حضور داشتیم تداعی کننده خاطرات گذشته نیز شد.