جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

مدیر کل مرکز خلیج فارس: افزایش مشارکت کنندگان در انتخابات هدف مهم برنامه های مرکز است - صفحه محتوایی خبر

 

 

مدیر کل مرکز خلیج فارس: افزایش مشارکت کنندگان در انتخابات هدف مهم برنامه های مرکز است

  برای برگزاری نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان هرمزگان، صدا و سیمای مرکز اقدامات گسترده ای تدارک دیده است که وحید کمالی در گفتگویی با ما گوشه ای از آن ها را عنوان کرده است:

با توجه به زمان باقی مانده عملکرد آن مرکز چگونه بوده است؟

صداوسیمای مرکز خلیج فارس در راستای پرداخت به این رویداد مهم با برنامه ریزیهایی که تاکنون انجام داده در حوزه های برنامه سازی بالغ بر 6600دقیقه برنامه تولید و پخش کرده است.

تولید ویژه برنامه های گام نهم در حوزه های صداوسیما و نیز پرداخت در برنامه های روتین پرمخاطب رادیویی و تلویزیونی مانند شوبندر – سرپناه – موج چهار – ساحل شنی – پسین هرمزگان – راه زندگی – صبح بخیر هرمزگان – موج جوانی و زیرسرگ بالاشهر از جمله اقدامات مرکز خلیج فارس تاکنون بوده و در فرصت باقی مانده هم پرداختن به موضوع چه در برنامه های روتین و چه در برنامه های ویژه افزایش می یابد به نحویکه هفته پایانی مانده به انتخابات بیشتر مدت زمان برنامه ها به این امر مهم اختصاص پیدا می کند.

alt 

برنامه های تولیدی در این خصوص با چه هدفی تولید می شوند؟

برنامه هایی که تاکنون به موضوع انتخابات پرداخته اند با هدف اطلاع رسانی و آگاهی بخشی درخصوص جایگاه، اهمیت و نقش مجلس شورای اسلامی و هدایت افکار عمومی و نمایش اقتدار و کارآمدی نظام تلاش دارند با خلق حماسه ای دیگر خنثی کننده توطئه ها و برنامه های دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی باشند.

آیا در ساختار و محتوی نوآوری و تغییرات هم داشته اید.

در حوزه های صداوسیما تلاش کرده ایم تولید برنامه ها از قالب های کلیشه ای فاصله داشته باشد لذا  با بهره گیری از شرایط روز جامعه، بیان غیر مستقیم اقدامات صورت گرفته و توانمندیها و پیشرفت های کشور سعی کرده ایم برنامه های متناسب برای اقشار مختلف جامعه استانی با ضرباهنگ مناسب تولید و پخش شود.

مشارکت مردم را چگونه ارزیابی می کنید؟

براساس نظرسنجی های صورت گرفته پیش بینی می شود میزان مشارکت در استان هرمزگان به طور میانگین بین 60 تا 65 درصد باشد و انتظار می رود در شهرستانها و مناطق روستایی با توجه به ترکیب فرهنگی و قومیتی میزان مشارکت بیشتر از مرکز استان باشد.

در روز انتخابات چه برنامه هایی را تدارک دیده اید؟

انشاءا... همانند دوره های گذشته تمام توان- نیرو و امکانات مرکز را برای پوشش و پخش مراسم انتخابات بسیج خواهیم کرد و به همین منظور هم در حوزه سیما و هم در حوزه صدا از زمان شروع رای گیری ویژه برنامه های زنده و مستقیم بر روی شبکه استانی خواهیم داشت و از این محمل برای ارتباط با  شبکه های سراسری نیز استفاده خواهیم کرد هم چنین پیش بینی کرده ایم با توجه به موقعیت خاص  استان هرمزگان و بحث خلیج فارس بتوانیم با حضور در یکی از مکانهای مهم رای گیری با بهره گیری از نمادهای بومی ومحلی به صورت زنده و مستقیم با شبکه های سراسری نیز ارتباط برقرار نماییم.