سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

مدیر کل مرکز سیستان و بلوچستان: 50 گروه خبری در روز انتخابات حضور حماسی مردم را ثبت و ضبط می کنند - صفحه محتوایی خبر

 

 

مدیر کل مرکز سیستان و بلوچستان: 50 گروه خبری در روز انتخابات حضور حماسی مردم را ثبت و ضبط می کنند

سیستان و بلوچستان یکی از استان های بزگ و مهم ایران است که به لحاظ  تاریخی از محرومیت زیادی برخوردار بوده است . این محرومیت پس از پیروزی انقلاب با روند رو به رشدی جای خود را به توسعه و آبادانی تغییر داد که اگر چه تا رسیدن به ایده ال ها باز هم فاصله است اما  مردم قدردان و خونگرم آن خطه همواره در عرصه های مختلف پشتیبان نظام بوده اند .بر این اساس هم مدیر کل مرکز سیستان و بلوچستان اعتقاد دارد این بار هم مردم آن دیار در 12 اسفند حماسه دیگر خواهند آفرید:

1- با توجه به زمان باقي مانده تا انتخابات مجلس نهم عملكرد آن مركز تا كنون چگونه بوده است؟

فعاليت هاي رسانه‌اي انتخابات طبق دستورالعمل‌ها و تقويم سازماني انتخابات ماه هاست كه در مركز سيستان و بلوچستان در واحدها و بخش هاي مختلف آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.

alt
 

اين برنامه‌ها خوشبختانه در آگاهي بخشي و اطلاع رساني به جامعه نقش مهم و قابل توجهي داشته است و توانسته مردم و مخاطبان را با مقوله‌هايي نظير اهميت و جايگاه مجلس در قانون گذاري و نظارت ، نقش و وظايف نمايندگان، شيو‌ه‌هاي قانون گذاري در جوامع و كشور‌هاي مختلف و سابقه انتخابات در نظام جمهوري اسلامي آشنا سازد؛ همچنين در قالب اين برنامه‌ها در صدا و سيما و خبر، بخش هاي مختلف جامعه ضمن طرح ديدگاه هاي خود، با اقدامات و فعاليت هاي مجريان و متوليان برگزاري انتخابات در روزهاي آينده افزايش و شتاب بيشتري خواهد گرفت.

2- برنامه‌هاي توليدي آن مركز در اين خصوص با چه اهدافي توليد مي‌شوند؟

عمده برنامه‌هاي انتخاباتي در مركز سيستان و بلوچستان با هدف آگاه نمودن جامعه نسبت به جايگاه مجلس و قانون‌گذاري و اطلاع رساني اقدامات مجريان و برگزار كنندگان انتخابات صورت مي گيرد. در اين برنامه‌ها با دعوت از كارشناسان مختلف، مجريان و متوليان برگزاري انتخابات اعم از مسئولان ستاد انتخابات و مسئولان دفتر نظارت شوراي نگهبان تلاش مي‌شود به ديدگاه ها، نظرات و دغدغه‌هاي مردم و جامعه در خصوص انتخابات و مسائل مربوط به آن پاسخ داده ‌شود.

3- آيا در ساختار و محتواي اين برنامه‌ها نوآوري و تغييري ملاحظه مي‌شود؟

با توجه به اهميت مقوله انتخابات و وظايف رسانه در اين زمينه تهيه، توليد و پخش برنامه‌هاي انتخاباتي نهايت تلاش و دقت صورت گرفته تا برنامه‌هاي انتخاباتي هم به لحاظ محتوا و هم به لحاظ ساختار و شكل از جذابيت و اثر بخشي قابل توجهي برخوردار باشد. در توليد اين برنامه ها ضمن استفاده از بهترين عوامل برنامه ساز و كارشناسان آگاه و خبره در انتخاب و استفاده از دكورد‌هاي مطلوب، استفاده از جذابيتهاي فني و تصويري نهايت تلاش صورت گرفته است. ساخت قطعات موسيقي به گويش هاي  محلي استان با موضوع انتخابات از اقدامات مؤثر در اين زمينه مي‌باشد.

4- مشاركت مردم استان را در اين دوره چگونه ارزيابي مي‌كنيد؟

استان سيستان و بلوچستان به لحاظ ميزان مشاركت در عرصه‌هاي انتخاباتي همواره جزء استان‌هاي برتر كشور بوده است و ميزان مشاركت مردم اين استان در انتخابات در دوره‌هاي مختلف بالاي هفتاد درصد ارزيابي شده است. مردم اين استان به لحاظ شرايط قومي،قبيله‌اي و تنوع قومي مذهبي در عرصه هاي سياسي و اجتماعي حضوري گسترده داشته و دارند و در عرصه‌هاي حساس اجتماعي با وحدت و انسجام اسلامي و ملي هماوره دوش به دوش و در كنار هم حضوري چشمگير خواهند داشت.

5- در روز انتخابات چه برنامه‌هايي را تدارك ديده‌ايد؟

در روز انتخابات ضمن آماده باش تمامي نيروها و عوامل برنامه‌ساز و فني در صدا و سيما و خبر، پيش بيني تهيه و توليد ويژه برنامه انتخابات با گويشهاي بومي محلي از ساعات اوليه بامداد در صدا و سيما صورت گرفته است، همچنين بيش از 50تيم خبري و توليدي براي تهيه گزارش از حضور مردم  در صندوقهاي اخذ رأي در زاهدان و سراسر استان و امكان برقراري ارتباط‌هاي زنده تلويزيوني و راديويي با شعب شاخص اخذ رأي، ستاد انتخابات، فرمانداري ها، دفتر نظارت پيش بيني و تدارك ديده شده است. ضمن اينكه براي برقراري ارتباط با شبكه‌هاي سراسري نيز مقدمات لازم فراهم شده است.