جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

مدیر کل مرکز قزوین : از تمام تکنیک های جذاب برای برنامه های انتخاباتی بهره می بریم - صفحه محتوایی خبر

 

 

مدیر کل مرکز قزوین : از تمام تکنیک های جذاب برای برنامه های انتخاباتی بهره می بریم

  -با توجه به زمان باقي مانده تا انتخابات مجلس نهم، عملكرد آن مركز تاكنون چگونه بوده است؟

تبليغات غير مستقيم اين مركز از شش ماه قبل از انتخابات شروع و در سه مرحله برنامه­ريزي لازم جهت پرداختن به اين مهم انجام شد.

در مرحله تبييني كه از يكم آبان ماه شروع شدو تا 15 دي ماه ادامه داشت شبكه استاني سيماي قزوين ويژه برنامه­­ تركيبي 30 دقيقه­ اي «براي ملت» را به ميزان 4 برنامه در هر ماه پخش كرد. همچنين در برنامه­ هاي روتين 30 و 45 دقيقه­ اي برنامه­ هاي «رنگ زندگي»، «سروش آسماني»، «مسابقه تلفني»، «دايره آبي»، «بي حاشيه» به اين موضوع در قالب آيتم­هاي 5 تا 8 دقيقه­ اي پرداختند.

alt 

هم چنين شبكه استاني سيماي مركز قزوين زيرنويس ­هاي مربوط به ثبت نام نامزدهاي انتخاباتي را به مدت 10 روز و روزانه 5 برنامه در كنداكتور پخش خود داشت.

شبكه استاني صدا نيز از يكم آبان لغايت 15 دي هر هفته يك برنامه ويژه 30 دقيقه­ اي با عنوان «برگه­هاي سرنوشت» را با موضوع انتخابات، در كنداكتور بخش خود داشت.

در برنامه­ هاي روتين با سلام (صبحگاهي)، روي موج زندگي (ويژه خانواده)، لحظه­ هاي آسماني (اذان ظهر)، سرچراغي (برنامه عصرگاهي) در آيتم­ هاي 5 تا 10 دقيقه­اي به اين موضوع پرداخته شد.

آنونس آغاز ثبت نام در ايام ثبت نام روزانه 5 بار  پخش شد.

در بخش خبر در اين مرحله كليه خبرهاي انتخاباتي اعم از ثبت نام، اعلام اسامي و همراه با مصاحبه با رئيس ستاد انتخابات استان، رئيس ستاد اجرايي انتخابات استان و نظارت استان پوشش داده شد.

در مرحله دوم فعاليت رسانه در خصوص انتخابات يعني مرحله تشريحي يا تعميقي از 16 دي لغايت 26 بهمن در بخش سيما ويژه برنامه انتخاباتي «براي ملت» 30 دقيقه با پخش هر هفته يك برنامه به اين موضوع پرداخت.

برنامه­ هاي روتين «شب­هاي مينودري»، «شوچره»، «رنگ زندگي»، «سروش آسماني»، «بي حاشيه»، «انعكاس سيما»،  «بهار در بهار» (ويژه دهه فجر) نيز با آيتم­ هاي 7 تا 12 دقيقه­ اي به اين موضوع پرداختند.

در ميان برنامه­ هاي سيما روزانه يك برنامه حداقل 3 دقيقه­اي كه شامل گزارش­هاي مردمي با اقشار مختلف بود؛ تهيه و پخش شد.

از اول بهمن ماه هر شب دو زيرنويس در برنامه­ هاي پرمخاطب با بهره­ گيري از بيانات حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب (مدظله العالي) و ساير شخصيت­هاي تأثيرگذار با موضوع اهميت انتخابات پخش مي­شود. يك باكس خبري ويژه در خبر استان از 15 بهمن به مدت 5 دقيقه روزانه در حال پخش است.

در بخش صدا ويژه برنامه انتخابات (تركيبي) با عنوان «برگه­ هاي سرنوشت» با افزايش تعداد برنامه به 6 برنامه در ماه به اين موضوع مي­پردازد.

برنامه­ هاي روتين شبكه استاني صداي قزوين شامل «با سلام» (ويژه صبحگاهي)، «روي موج زندگي»(خانواده)، «لحظه­ هاي آسماني» (اذان ظهر)، «سرچراغي» و «موج 33» (برنامه عصرگاهي)، «پيام» (ميان برنامه) در قالب آيتم­هاي 7 تا 12 دقيقه­ اي به اين موضوع مي­پردازد.

پخش آنونس به صورت روزانه با موضوع انتخابات و باكس خبري ويژه 5 دقيقه­اي در خبر استان به صورت روزانه، نيز از فعاليت­هاي شبكه استاني صداي قزوين است.

 ضمناً در پخش سيما با تهيه آرم استيشن هاي ويژه انتخابات، كلام رهبر معظم انقلاب (مدظله العالي) به صورت انتخاب شده درخصوص انتخابات، سرودهاي ملي، ميهني همراه با تصاوير پيشرفت و توسعه استان و كشور تهيه و پخش شد.

همچنين در برنامه­ هاي خبري صدا و سيما موارد فوق الذكر در نظر گرفته شده است.

در بخش صدا و برنامه­ هاي روتين اين شبكه به نقش و اهميت مشاركت مردم در انتخابات همراه با پيشرفت­هاي علمي حاصل از انقلاب اسلامي پرداخته شده است.

درمجموع مركز قزوين تا اين مرحله بيش از 3600 دقيقه برنامه راديويي، تلويزيوني و خبري با محوريت و موضوع مورد تأكيد مشاركت گسترده مردم، سلامت و امنيت در انتخابات در صدا و سيماي مركز قزوين تهيه، توليد و پخش شده است.

 - برنامه­ هاي توليدي آن مركز در اين خصوص با چه اهدافي توليد مي شوند؟

با عنايت به تأكيدات رهبر معظم انقلاب(مدظله العالي)، شرايط حساس جهاني و منطقه­اي و ضرورت حفظ و پاسداري از دستاوردهاي انقلاب اسلامي، مشاركت حداكثري مردم شريف استان در انتخابات و  سلامت و امنيت در انتخابات، برنامه­ سازي اين مركز بر اساس اين اصول انجام گرفته است.

- آيا در ساختار محتوايي اين برنامه­ ها نوآوري و تغييري ملاحظه مي­شود؟

با عنايت به تأكيد سازمان مبني بر ايجاد تنوع در بهره­گيري از صاحب نظران و حضور مردم از جاي جاي استان در برنامه­ ها، اساتيد دانشگاه، ايثارگران، و جانبازان در برنامه­ هاي مختلف صدا و سيما كاملاً اين امر محقق شده است.

طراحي برنامه­ هاي انتخاباتي اين مركز با محوريت گرافيك، دكور، مجري و حضور كارشناسان زبده و خُبره صورت گرفته.

در برنامه ­هايي مثل «شب­هاي مينودري» و «بي حاشيه» با طراحي حضور هنرمندان برجسته كشور و استفاده از فضاي لازم در برنامه به منظور جذب و تشويق مردم به شركت در انتخابات، به اين مهم پرداخته شده .

ميان برنامه­هاي جديد «نه در نود» و «صحنه­ حضور» نيز با محوريت مردم از سراسر استان، از جمله نوآوري­هاي سيماي مركز قزوين بوده است.

- مشاركت مردم استان را در اين دوره چگونه ارزيابي مي­كنيد؟

با عنايت به تبليغات وسيع صورت گرفته از طرف رسانه ملي در سطح ملي و شبكه­ هاي استاني صدا و سيما انتظار مي­رود شاهد حضور حداكثري مردم ولايتمدار و متدين استان قزوين در انتخابات باشيم.

- در روز انتخابات چه برنامه­ هايي را تدارك ديده­ ايد؟

سيما و صداي مركز قزوين از آغازين ساعت شروع رأي گيري با ويژه برنامه­ هاي انتخابات به صورت زنده تا پايان انتخابات (تمديد آن) به انعكاس حضور مردم در پاي صندوق­هاي راي همراه با شور و حال و نشاط آنها با هدف تشويق در جهت شركت ساير مخاطبان در انتخابات خواهد پرداخت هم­چنين سيماي مركز قزوين از سه نقطه و راديو با واحد سيار به صورت زنده شور و حال انتخاباتي مردم استان در روز انتخابات را منعكس خواهند كرد./ب/1/12/90/15:2