سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

مراسم تودیع ومعارفه معاون اداری مالی مرکز گلستان - صفحه محتوایی خبر

 

 

مراسم تودیع ومعارفه معاون اداری مالی مرکز گلستان

با حضور پورنصاری قائم مقام معاونت اداری مالی و زاکانی مدیرکل بودجه سازمان صدا و سیما مراسم تودیع و معارفه معاون اداری مالی صدا و سیمای مرکز گلستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز، در ابتدای این مراسم قائم مقام معاونت اداری مالی سازمان با تبریک سالروز ولادت امام رئوف، مرکز گلستان  را از مراکز مهم، تأثیرگذار و موفق در بین مراکز سازمان دانست و از تلاش و جدیت مدیر کل و مجموعه مدیران مرکز قدردانی کرد.

پورنصاري نظارت،قانونمندي،قانونمداري و شفاف سازي را از موارد بسيار مهم و حساس در حوزه اداري و مالي معرفي و اظهار نمود كه تمامي تصميمات بايد منطبق بر قوانين و بر مبناي قانون باشد چرا كه در غير اين صورت مشكلات بسياري ايجاد خواهد شد.

وی اظهار نمود که ما از مدیرانی که در حوزه اداری و مالی منصوب می شوند دو انتظارداریم : 1) در حوزه جاری که یک مدیر باید سرعت عمل و دقت داشته ،قانونمدار باشد و شفاف سازی نماید.2) در حوزه خلاقیت و نوآوری که یک مدیر باید بتواند در چهار زمینه ذکر شده خلاقیت و نوآوری داشته باشد . نقاط قوت و ضعف را بشناسد و آسیب شناسی نماید.

قائم مقام معاونت اداری مالی سازمان همچنین یک مدیر موفق را مدیری دانست که در حوزه بهره وری و صرفه جویی نیز خلاق باشد.

alt 

وی گفت: ما خیلی وقتها منابع گسترده ای در اختیار داریم که از آنها استفاده نمی کنیم . لذا مدیر موفق مدیری است که این منابع را شناسایی و از آنها استفاده بهینه کند.

پورنصاری یکی دیگر از وظایف حوزه اداری و مالی سازمان را تأمین رفاه و آسایش همکاران و خانواده هایشان ذکر کرد و گفت : در سال جاری برنامه های گوناگونی در این خصوص طراحی شده است برای مثال تشکیل شورای تحول و پیشرفت و شورای بیماریهای خاص که با هدایت های ریاست محترم سازمان و کمک های معاون محترم اداری و مالی برای توجه به سلامت همکاران راه اندازی شده است .

همچنین در ادامه این مراسم مدیر کل بودجه سازمان به مواردی چون استفاده از اتوماسیون اداری، حذف نشریات مجلات و کتب غیرضروری، نظارت دقیق به مأموریت های داخلی و خارجی و ...تحت عنوان سیاست های مدیریت مصرف در سال حماسه اقتصادی اشاره نمود.

زاکانی به همکاران توصیه کرد تا سقف تخصیص امسال را بر اساس سال گذشته برنامه ریزی کنند.
وی با تأکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص رونق بخشیدن تولیدات داخلی اظهار کرد:اگر ما بتوانیم تولیدات داخلی را رونق ببخشیم، مشکلاتی چون تورم و بیکاری مرتفع خواهد شد .

مدیرکل صدا و سیمای مرکز، معاونت اداری و مالی را واحد پشتیبان دانست و افزود: «با توجه به مسئولیت های متعدد حوزه اداری- مالی باید سلامت کار، تکریم به همکاران و ایجاد فضای صمیمی و اتحاد در سر لوحه کار این معاونت قرار گیرد» .

مقدسی، با اشاره به فضای با نشاط و اتحاد موجود در مرکز بر ضرورت حفظ و توسعه آن به عنوان زمینه رشد و ارتقاء عملکرد مرکز در حوزه های مختلف تاکید کرد.

وی همچنین با ارائه گزارشی از روند توسعه مرکز در بخش های مختلف برنامه سازی ، فنی ، رفاهی و ... توجه جدی مسئولین سازمان را نسبت به موقعیت ویژه و قومیت های استان در راستای بهره برداری از ظرفیت عظیم معنوی و فرهنگی استان خواستار شد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز خاطرنشان کرد: ما در سال جدید، حرکتی را با هدف‌های روشن شروع کرده‌ایم که این هدف‌ها شامل بالا بردن سطح کیفی و کمی برنامه‌ها، ایجاد رونق در امور، تسهیل در اجرای کارها، کشف و حل مشکلات و موانع کار، به روز کردن توانمندی‌ها، توجه به مطالبات و خواسته‌های همکاران  صدا و سیماست.
مقدسی ادامه داد: آدم بی‌نشاط، بی‌روحیه و بی‌انگیزه نمی‌تواند کار کیفی ارائه دهد و روی مخاطب تاثیر بگذارد پس باید با ایجاد انگیزه و عشق به کار در خودمان، به فکر تنوع در برنامه‌ها باشیم و در مسیری که شروع کرده‌ایم تا صدا و سیمای را به قله برسانیم، با شتاب و پر انرژی حرکت کنیم تا این فرمایش رهبر معظم انقلاب در صدا و سیمای تعبیر شود.

وی اضافه کرد: هدف عمده ما باید توسعه و سرافرازی استان باشد و تمام ابزار و امکانات و توانمندی‌های خود را در این مسیر صرف کنیم و محصول تلاشمان باید کیفیت آنتن سیما، صدا و خبر باشد به گونه‌ای که مردم با دیده احترام به ما بنگرند.

در پایان این جلسه با اهداء لوح از خدمات مهدی سرابندی در دوره تصدی معاون اداری مالی مرکز قدردانی و محمد خلفی بعنوان معاون جدید اداری مالی صدا و سیمای مرکز گلستان، معرفی گردید.

محمد خلفی معاون اداری و  مالی جدید مرکز بیش از این مدیر مالی معاونت  امور استان ها  بوده است.

شایان ذکر است پس از خاتمه مراسم ، قائم مقام معاونت اداری مالی و مدیر کل بودجه سازمان و همراهان از بخش های مختلف مرکز بازدید نمودند.