جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

مراسم تکریم و معارفه مدیران کل مرکز آذربایجان غربی برگزار شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

مراسم تکریم و معارفه مدیران کل مرکز آذربایجان غربی برگزار شد

شبکه های استانی به عنوان بازوهای کارآمد سپهر رسانه ای کشور، در جنگ نرم و دفاع از داشته های فرهنگی اقوام مختلف ایران اسلامی نقش بی بدیل ایفا می کنند.

معاون امور مجلس و استان های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با اعلام این مطلب درآیین تکریم و معارفه مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی در ارومیه گفت : امروز استکبار جهانی جنگ رسانه ای و نرم نامتقارنی را ترتیب داده است و این حقیقت را نمی توان انکار کرد که تنها سخن حق و ندای مظلومان جهان از رسانه های جمهوری اسلامی ایران به گوش می رسد و در این بین شبکه های استانی نقش اساسی برعهده دارند.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی مقدم افزود : در این جنگ تنها مردمی می توانند سرافراز و پیروز باشند که از پشتوانه عظیم تاریخی و فرهنگی برخوردار باشند و از این ظرفیت ها در مقابله با استکبار جهانی و صیانت از داشته های خود استفاده مطلوب کنند چرا که طراحان جنگ نرم ، جهانی شدن و از بین رفتن قومیت ها،فرهنگ ها و زبان ها را نشانه رفته اند.

وی تصریح کرد: نخستین قربانی این جنگ رسانه ای که از آن به عنوان جنگ چهارم جهانی یاد می شود اخلاق، معنویت و ارزش های انسانی است و در این بین به محض اینکه ندای حق طلبی مردم ایران از چند شبکه جهانی صداوسیما منتشر می شود استکبار وارد عمل شده و با زیر پا گذاشتن 

alt

تمام توافقنامه های بین اللملی اجازه انتشار این پیام ها را نمی دهد که نمونه بارز آن سکوت رسانه ای شبکه های جهانی در پوشش خبری حضور بیست میلیونی مردم در روز اربعین حسینی بود که هیچ انگیزه ای به جز اعتقاد و باورمندی در آن حرکت مردمی وجود نداشت.

معاون امور مجلس و استان های صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از سخنان خود به تشریح دستاوردهای رسانه ملی در حوزه شبکه های استانی پرداخت و گفت : طرح عبور از آنالوگ به دیجیتال و توسعه جغرافیایی شبکه های استانی از نظر پوشش، دستاورد بزرگی است و مهمتر از آن تحلیل این دستاوردها در شرایط تحریم است که با شکوفایی بسیاری از استعدادها، صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران را به رسانه ای مدعی ، تبدیل کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی مقدم همچنین به نقش شبکه های استانی صداوسیما در توسعه استان ها اشاره کرد و گفت : این شبکه ها باید با محور قرار دادن حرکت فرهنگی و هنری و به دور از مسائل سیاسی و بگومگوهای حاشیه ای در پرداختن به مولفه های صحیح و بایسته های فرهنگی استان هیچ محدودیتی قائل نشوند و باید با فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی، بیان توانمندی ها و طرح مشکلات راه رسیدن به پیشرفت را در استان ها هموارتر کنند.

وی همچنین با اشاره به حکم انتصاب ریاست سازمان صداوسیما و تاکید رهبر معظم انقلاب در این حکم توجه جدی به ضریب نفوذ رسانه را از مهمترین چشم اندازهای شبکه های استانی برشمرد و گفت : باید با حفظ مخاطب موجود و جذب مخاطب جدید زمینه بهره مندی تمام آحاد جامعه را از برنامه های رسانه ملی فراهم کرد.

استاندار آذربایجان غربی هم در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات چندین ساله محسن شکرنیا مدیرکل سابق و همدلی و همکاری کارکنان و مدیران این رسانه گفت: خوشحالم که با توجه به وجود قومیت های مختلف در استان، قانون اساسی برای همه آحاد آنها برای اجرای وظایف شهروندی حقوق قائل شده و سازمان صداوسیما تحقق بخش این اصول قانون اساسی است.

وی توجه به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی را وظیفه همه آحاد جامعه و مسئولان دانست و گفت : با وحدت و همدلی منویات رهبر معظم انقلاب تحقق بخشیم.

سعادت با عرض تبریک و آرزوی توفیق برای مسعود مجرد مدیرکل جدید به نقش استان در دفاع از کیان اسلامی با تقدیم هزاران شهید اشاره کرد و گفت : باید پاسدار خون شهدا بوده و در تحقق منویات رهبر معظم انقلاب تلاش کنیم.

alt

مدیرکل پیشین صداوسیمای مرکز آذربایجان غربی هم در این جلسه با اشاره به حضور 10 ساله خود در این مسئولیت، موفقیت های کسب شده را نتیجه تلاش و همدلی و روحیه خستگی ناپذیر یک مجموعه عنوان کرد و گفت: مراقبت از آنتن در استانی که تنوع دینی، مذهبی و قومی مهمترین ویژگی آن است کار سنگین و حساسی است و موفقیت در آن جز با همدلی و تعامل بالا و تشخیص موقعیت ها امکان پذیر نبود .

شکرنیا کسب رتبه نخست در حوزه تولیدات سیما و صدا در آخرین ارزیابی مراکز استان ها، راه اندازی دفاتر خبری در شهرستان ها، تجهیز دفاتر خبری به خط اینترانت و اف تی پی و توسعه فنی را از دستاوردهای شاخص 10 سال گذشته صداوسیمای مرکز آذربایجان غربی عنوان کرد.

مجرد مدیرکل جدید مرکز آذربایجان غربی نیز این استان را به لحاظ تاریخ منحصر به فرد در کشور ، گنجینه ای از اقوام و ادیان دانست و با اشاره به سرمایه نیروی انسانی بسیار خوب صداوسیمای مرکز اذربایجان غربی اظهار امیدواری کرد با تعامل دستگاه های اجرایی و بهره مندی از ظرفیت نیروی انسانی موجود ، زمینه پیشرفت همه جانبه استان فراهم شود.

وی توجه به باورهای دینی و فرهنگ و آداب و سنن مردم استان، ارتقای کیفی تولیدات رادیویی و تلویزیونی، توجه به تولید آثار فاخر، ارتقای انگیزه بهره وری کارکنان، بهره گیری از نظرات علما، روحانیون و دانشگاهیان، انعکاس دستاوردهای نظام و دولت در منطقه و توجه ویژه به سیاست های اقتصاد مقاومتی و توسعه و تکمیل پخش دیجیتال و بکارگیری تکنولوژی های نوین در رسانه را از جمله برنامه های خود در مرکز عنوان کرد .

در این مراسم ضمن تقدیر از خدمات شکرنیا مدیرکل پیشین صداوسیمای مرکز آذربایجان غربی مهندس مسعود مجرد به عنوان مدیرکل جدید صداوسیمای مرکز آذربایجان غربی معرفی شد.

alt