سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

مراسم تکریم و معارفه مدیرکل صداوسیمای مرکزخلیج فارس برگزار شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

مراسم تکریم و معارفه مدیرکل صداوسیمای مرکزخلیج فارس برگزار شد

مراسم تکریم و معارفه مدیرکل صداوسیمای مرکزخلیج فارس برگزار شد

مراسم تکریم و معارفه مدیرکل صداوسیمای مرکزخلیج فارس برگزار شد

طی مراسمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین موسوی مقدم معاون امور مجلس و استان های رسانه ملی مهران جلایی به مدت 3 سال به عنوان مدیرکل جدید صدا و سیمای مرکز خلیج فارس معرفی و از خدمات وحید کمالی قدرانی شد.

معاون امورمجلس و استان های سازمان صدا و سیما در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل صداوسیمای مرکز خلیج فارس گفت: امروز دنیا تحت تاثیر شدید رسانه ها قرار دارد و قدرت در دست رسانه ها است.

حجت الاسلام موسوی مقدم افزود: بسیاری از رسانه های غربی که زیرنظر صهیونیست ها و استکبار جهانی قرار دارند سعی در بزرگ کردن و وارونه کردن حقایق دارند. وی گفت: موضوعات پراهمیتی که به نفع آنها نیست نیز با قدرت رسانه ای خود، کوچک جلوه می دهند.

معاون امور مجلس و استان گفت: در کشور 115 شبکه تلویزیونی و رادیویی محلی ، ملی و بین المللی با 33 زبان محلی و ملی وجود دارد که از نظر کمیت قابل قیاس با جهان نیست اما بر اساس اصول اخلاقی رفتار می کنند. وی ازمسئولان هرمزگان خواست تا سند توسعه استان را در اختیار صداوسیما قرار دهند.

حجت الاسلام موسوی مقدم گفت: پوشش دیجیتال در هرمزگان درمقایسه با استان های دیگر خوب است ولی باید زیرساخت ها فراهم شود.

حجت الاسلام موسوی مقدم افزود: شبکه های استانی درخدمت فرهنگ و آداب و رسوم مردم آن منطقه است و ماموریت رسانه تقویت این ظرفیت هاست.

وی گفت: در مناطق مرزی اولویت ها به علت وجود تنوع قومی و مذهبی مضاعف است که نقطه اتصال بین این فرهنگ های متفاوت رادیو و تلویزیون است.

آیت الله نعیم آبادی امام جمعه بندر عباس با بیان اینکه نیک انجام دادن کارها، چکیده اندیشه اسلامی است گفت: بنا به فرمایش پیامبر (ص) نیک انجام دادن کارها در هر کاری بر همه واجب است.

امام جمعه مردم بندرعباس افزود: طولانی بودن خدمت آقای کمالی مدیرکل سابق صداوسیمای مرکز خلیج فارس نشان از پختگی کار و حسن کار وی داشته است.

نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: رسانه در مدت خدمت آقای کمالی ارتباط خوبی با نمایندگان مردم داشته است .

هاشمی نخل ابراهیمی تقویت فرهنگ و هویت در برابر تهاجم فرهنگی را یکی از اهداف رسانه برشمرد و افزود: در استان مرزی مانند هرمزگان تقویت فرهنگ محلی و افزایش اعتماد بنفس به مردم از وظایف رسانه است.

 

وی افزود: عدم پوشش دیجتال در بشاگرد، بخش هایی از جاسک و بخش هایی از بندرعباس نیاز به اعتبار دارد که پیگیر تخصیص آن هستیم.

مدیرکل صداوسیمای مرکز خلیج فارس نیز گفت: نمی گذاریم در جنگ رسانه ای واژه شکست معنا پیداکند.  مهندس مهران جلایی افزود: با توانمندی که در مردم جنوب وجود دارد سعی در ارتقای سطح کیفی و کمی برنامه های شبکه استانی داریم.

مدیرکل پیشین صداوسیمای مرکز خلیج فارس نیز گفت: در مدت 6 سال تصدی در این سازمان شمار مخاطبان سیما از تابستان 88 از 41 درصد در تابستان 94 به 62 درصد رسیده است که 21 درصدی افزایش دارد.

وحید کمالی افزود: پوشش88 درصدی شبکه دیجتال در استان، پوشش کامل و پخش زنده مراسمات عزاداری تاسوعا و عاشورا و راهپیمایی 22 بهمن ، راه اندازی کاروان انقلاب با استقبال 30 هزار بیننده در هر شب، تولید آثار فاخر و مهم ، پوشش جمع خوانی قران کریم اهل سنت، پوشش رزمایش های ملی ، ارتباط زنده همزمان 14 شهرستان با استودیو با حضور رئیس جمهور،برگزاری هفدهمین جشنواره تولیدات صداو سیما در بندرعباس از مهمترین عملکرد این مرکز در مدت 6 سال بوده است.