جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

مراکز رادیویی استانی در جشنواره بین المللی صدا خوش درخشیدند - صفحه محتوایی خبر

 

 

مراکز رادیویی استانی در جشنواره بین المللی صدا خوش درخشیدند

مراکز رادیویی استانی در جشنواره بین المللی صدا با کسب سه جایزه در مهمترین بخش جشنواره، توانایی برنامه سازان خود را نشان دادند.

مدیرکل صدای استان ها در گفتگویی با اشاره به حضور موفق صدای مراکز در دوازدهمین جشنواره بین المللی رادیو گفت: جشنواره امسال در دو بخش داخلی و بین المللی برگزار، که در بخش بین المللی 296 اثر از 38 شبکه رادیویی داخلی و 31 شبکه خارجی برای حضور در 6 بخش به دفتر جشنواره ارسال شده بود.

ابوالفضل معصومی فر افزود: سهم مراکز استانی صدا در این بخش جشنواره ارسال حداکثر 2 اثر از بخش های 6 گانه برای هر شبکه استانی و در مجموع تا سقف 64 اثر بوده است.

وی تصریح کرد: برغم این محدودیت 5 اثر استانی به مرحله داوری رسیدند که در رقابت با 30 برنامه ساز از شبکه های خارجی و سراسری، 3 برنامه از مراکز مازندران، خراسان جنوبی و همدان موفق به کسب رتبه برتر و دریافت جایزه شدند.

مدیر کل صدای استان ها افزود: جوایز صدای استان ها در این جشنواره در مجموع دو رتبه اول و یک لوح تقدیر بود و  این در حالی است که از 6 رتبه اول جشنواره 3 رتبه را برنامه سازان خارجی، 2 رتبه را برنامه سازان مراکز استانی و 1 رتبه را رادیوهای سراسری کسب کردند.

alt

معصومی فر با اشاره به حضور موفق برنامه سازان مراکز در بخش های جدید psa ( آگهی خدمات عمومی ) مبتکرانه و نمایش کوتاه گفت: آقایان مهدی صالحی بیک و مسعود حسنی با برنامه ( جریان زندگی ) در این بخش توانستند لوح تقدیر را از داوران دریافت کنند که با توجه به اولین حضور در این بخش موفقیت بزرگی محسوب می شود.

وی افزود: در بخش نمایش کوتاه آقای وفا مصطفی پور از مرکز مازندران با نمایش ( خداحافظ آسمان آبی ) علاوه بر دریافت جایزه اول عنوان برنامه ساز برتر در این بخش را نیز کسب کرد.

این جایزه و عنوان نیز در بخش برنامه های مبتکرانه توسط آقای حسین اسفندیاری از مرکز همدان برای برنامه ( ص مثل صلح ) به دست آمد.

مدیر کل صدای استان ها در پایان محدودیت ارائه اثر از مراکز را یادآور شده و  افزود : برنامه سازان استانی در حقیقت در یک رقابت نابرابر به ویژه در بخش psa و مبتکرانه با داشته فنی اندکی توانستند با درخشش در جشنواره دوازدهم سربلندی و افتخار را برای صدای استان ها کسب کنند.