جهش تولید | شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

مراکز صدا و سیما تقویت کننده وحدت و مروج امید در کشور هستند - صفحه محتوایی خبر

 

 

مراکز صدا و سیما تقویت کننده وحدت و مروج امید در کشور هستند

دقت و توجه به مزیت های نسبی هر منطقه مانند مفاخر، آداب و رسوم، آئین ها، گویش و زبان ها، جغرافیای طبیعی و برقراری عدالت رسانه ای برای دیده شدن همه مخاطبان موجب وحدت و همدلی در جامعه و انتشار روحیه امید و تلاش در میان مردم است.

معاون امور استان های صدا و سیما در جلسه تودیع و معارفه مدیران کل قدیم و جدید صدا و سیمای مرکز سمنان با بیان این مطلب، نقش مراکز استانی صدا و سیما را با تولید سالانه بیش از 120 هزار ساعت برنامه رادیویی، 50 هزار ساعت برنامه تلویزیونی و چندین هزار ساعت خبر و گزارش های خبری در ماموریت های رسانه ملی بی نظیر دانست و افزود: آفت بزرگ حوزه فرهنگ پرداختن به کارهای تشریفاتی، نمایشگاهی و ویترینی است که باید ضمن دوری از این آسیب در تقویت فرهنگ اخلاقی و دینی جامعه به متن زندگی مردم توجه شود.

کیومرث طهماسبی با بیان نوآوری های رسانه ای جدید مراکز استانی صدا و سیما در مناسبت های ملی و مذهبی سال های اخیر، به تصویر کشاندن بی نظیر موج عظیم مردمی سراسر کشور در محرم گذشته توسط مراکز صدا و سیما اشاره کرد و گفت: رشد و ارتقاء کیفی تولیدات استانی به ترازی رسیده است که در اغلب جشنواره های معتبر داخلی و بین المللی این آثار از موفقیت چشمگیری برخوردار بوده اند.

alt

معاون امور استان های صدا و سیما با قدردانی از اقدامات جهادگونه مدیران و کارشناسان فنی صدا و سیمای مراکز در تامین و نوسازی تجهیزات مورد نیاز رسانه ای گفت: امروز با شناخت صحیح از توانمندی های و برجستگی های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی مناطق مختلف کشور برنامه سازان صدا و سیمای استان ها در همه حوزه های ماموریتی خود به ویژه در تولید برنامه و دستیابی به آخرین تکنولوژی های فنی- بومی، سرآمدان مقابله با توطئه رسانه ای استکبار هستند.  

حضرت آیت الله شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان صدا و سیما را سکان دار اجرای سنت پیامبر دانست و با اشاره به وحدت در جامعه گفت: وحدت در جامعه موجب خنثی شدن تمامی دشمنان داخلی و خارجی می شود.

دکتر رهی استاندار سمنان هم در ادامه با بیان اینکه صدا وسیما یک رسانه ملی است گفت: رسانه زبان گویای نظام جمهوری اسلامی است .

وی عملکرد صدا وسیمای مرکزسمنان را درطی این 3 سال خوب ارزیابی کرد.

در این مراسم کاتب رئیس مجمع نمایندگان استان سمنان در مجلس شورای اسلامی هم بزرگترین رسالت صدا و سیمای مرکز سمنان را نشان دادن تمامی ظرفیت ها و پتانسیل های این استان دانست  و گفت: استان سمنان در بخش های مختلف اقتصادی، سیا سی، اجتماعی و فرهنگی از ظرفیت های بالایی برخوردار است.

رمضانعلی شریفی فر مدیر کل قبلی صدا وسیمای مرکز سمنان نیز در جمع حاضران گفت: به تمامی تعهدات خود را درطی این 3 سال جامه عمل پوشانده است.

وی افزود: با تکیه بر نیروهای بومی 5 تله فیلم و یک سریال تلویزیونی در این مرکز ساخته شده است .

عبدالمحمد منتظر حجت مدیر کل صدا وسیمای مرکز سمنان با اشاره به اینکه تهاجم فرهنگی دراین برهه از زمان مهم ترین بحث درجنگ رسانه ا ی است گفت: تمام تلاش خود را برای ساخت برنامه های مناسب با شرایط و پتانسیل های استان انجام خواهد داد.

در این مراسم عبدالمحمد منتظر حجت باحکم مهندس ضرغامی به عنوان مدیرکل جدید این مرکز منصوب شد و از زحمات و خدمات رمضانعلی شریفی فر نیز تشکر و قدردانی گردید.

alt

alt