سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

مربی قرآن خراسان رضوی نفر اول مسابقات بین المللی مالزی - صفحه محتوایی خبر

 

 

مربی قرآن خراسان رضوی نفر اول مسابقات بین المللی مالزی

مربی قرآن خراسان رضوی نفر اول مسابقات بین المللی مالزی

مربی قرآن خراسان رضوی نفر اول مسابقات بین المللی مالزی

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خراسان رضوی،  محسن حاجی حسنی کارگر مربی قرآن صدا و سیمای خراسان رضوی در پنجاه و هفتمین دوره مسابقات بین المللی قرآن مالزی رتبه اول رشته قرائت این مسابقات را کسب کرد.

با درخشش این قاری مشهدی، جمهوری اسلامی ایران پس از 9 سال موفق شد بار دیگر رتبه اول مسابقات بین المللی قرآن مالزی را از آن خود کند.

محسن حاجی حسنی کارگر متولد 1367 در مشهد است که سال گذشته با حضور در سی و ششمین دوره مسابقات قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه، رتبه دوم این مسابقات را کسب کرد و به عنوان نماینده ایران به مسابقات بین المللی قرآن مالزی اعزام شد.

در این دوره از مسابقات، نماینده ایران با وجود 4 داور مصری در هیئت داوران، رتبه اول را به دست آورد و نکته دیگر این که با کسب این رتبه، نسل سوم قاریان ایرانی از نسل فعلی قاریان مصری پیشی گرفتند. در این دوره، نماینده مالزی رتبه دوم را در بخش قرائت آقایان کسب کرد و رتبه سوم به نماینده فیلیپین رسید. همچنین نمایندگان کشورهای برونئی و الجزایر رتبه های چهارم و پنجم را کسب کردند. بر همین اساس و در رشته حفظ کل قرآن، نمایندگان عبدالعزیز علی الحمری از قطر، عثمان یوسف جذان از کویت و یحیی ابوالحسنی از تونس به ترتیب رتبه های اول تا سوم را کسب کردند. در بخش بانوان نیز در رشته حفظ کل به ترتیب نمایندگان کشورهای مالزی، موریتانی و تونس، رتبه های اول تا سوم را به دست آوردند.