سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

مرتضی صفری :همه باید در چارچوب رسالت اصلی رسانه گام برداریم - صفحه محتوایی خبر

 

 

مرتضی صفری :همه باید در چارچوب رسالت اصلی رسانه گام برداریم

مرتضی صفری :همه باید در چارچوب رسالت اصلی رسانه گام برداریم

 

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در نشست خبرنگاران آزاد شهرستان ها، بر حرکت در چارچوب رسالت های اصلی رسانه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی، مرتضی صفری در اولین نشست خود با خبرنگاران آزاد شهرستان ها گفت : اولویت اخبار ما در حال حاضر باید در جهت رفع نیازهای مردم در حوز های مختلف باشد .

وی افزود : صحت و صداقت در تولید اخبار یکی از ضرورت های حوزه معاونت خبر است و خبرنگاران باید به این اصل توجه جدی داشته باشند.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی با تاکید بر پوشش رسانه ای مناسب حضور با شکوه مردم در ماه محرم خاطر نشان کرد : رسانه ملی با بسیج تمام تجهیزات و امکانات خود تلاش می کند به شکل مناسب عزاداری مردم در تبریز و شهرستان ها را به شکل شایسته پوشش دهد .

مرتضی صفری با بیان تنوع ماموریت های رسانه در استان اظهار داشت : استان آذربایجان شرقی به لحاظ شرایط خاص جغرافیایی ، از تنوع خبری بسیاری برخوردار است و خبرنگاران باید نسبت به سوژه یابی و خلاقیت در تولید اخبار و محتوا اهتمام بیشتری داشته باشند. 

وی در بخش دیگر سخنان خود خاطر نشان کرد : در شرایطی که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وارد چهلمین سال پیروزی خود می شود، دشمنان نظام با تمام توان سعی در تضعیف خدمات ، اعتقادات ، ارزش ها و باورهای ملت ایران هستند و برای این امر هزینه های بسیار زیادی را پرداخت می کنند، بنابراین هوشیاری و بصیرت خبرنگاران در این برهه و تبیین دستاوردهای نظام و انقلاب به شکل صحیح و دقیق برای تجدید عهد، بصیرت افزایی و معرفت بخشی برای مردم به ویژه نسل جوان لازم و ضروری است .

مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی تصریح کرد : جنگ حاضر دشمنان قسم خورده ایران ، جنگ اقتصادی در بستر رسانه هاست و اصحاب‌ رسانه باید در مقابله هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمنان ، در کنار مسئولان باشند .

وی در پایان به نقش صدا و سیما در مقابله با جنگ روانی دشمن اشاره کرد و افزود :  تقویت امید ، خودباوری و اعتماد میان مردم از رسالت های اصلی صدا و سیماست و خبرنگاران می توانند نقش مؤثری در ایجاد امید و نشاط داشته باشند.

در ادامه این جلسه خبرنگاران آزاد صدا و سیما در شهرستان ها به طرح مسائل ومشکلات حوزه کاری خود پرداختند .