سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

مردمان شهر قالی سمنان به جشنواره فیلم عمار می آیند - صفحه محتوایی خبر

 

 

مردمان شهر قالی سمنان به جشنواره فیلم عمار می آیند

تله فیلم پویا نمایی افسانه شهر قالی که به سفارش مرکز سیمای استان های سازمان صدا و سیما و به کارگردانی حمیدرضاحافظی در سیمای مرکز سمنان تولید شده است به بخش مسابقه پنجمین دوره جشنواره فیلم عمار راه یافت.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز سمنان این فیلم همراه با دیگر آثار راه یافته به بخش مسابقه از 11دی لغایت 19 دیماه همزمان در سینما فلسطین تهران و سراسر کشور اکران خواهد شد.

بنا بر این گزارش این پنجمین موفقیت جشنواره ای پویا نمایی افسانه شهر قالی است. این اثر تا کنون توانسته تندیس پروانه طلایی بهترین فیلمنامه بلند پویا نمایی، دیپلم افتخار بهترین فیلم بلند پویا نمایی از بیست و هشتمین جشنواره کودک و نوجوان اصفهان و جایزه بهترین انیمیشن سه بعدی از جشنواره بین المللی الغدیر نجف اشرف را نصیب خود نماید.

« افسانه شهرقالی » قصه­­ ی پر ماجرای شهری است که مردمانش با یاد خدا و دلی آکنده از امید، زیباترین قالی های جهان را می بافند. در حالی که بیگانگان (آخرین نسل بازماندگان بیدهای غول پیکر) در صدد حمله به آنجا هستند و نوجوانی از آن دیار با قالیچه­ ی پرنده مصمم به نجات شهرقالی است.

alt

« افسانه شهرقالی» نخستین فیلم بلند پویانمائی است که در ستایش فرهنگ و هنر ایران زمین درباره فرش دستباف ایرانی تهیه شده است و با تکنیک 3 بعدی و در زمان هفتاد دقیقه، افسانه ای پر رمز و راز از مردمان شهر قالی را روایت می کند. این فیلم به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا حافظی است که پیش از این فیلم های کوتاه داستانی، سریالی و تله فیلم در ژانر کودک و نوجوان را از او دیده ایم .

 عوامل سازنده شهر قالی: تهیه کننده: مجید شاکری، ناظرین کیفی: محمد علی صفورا، احمد نیک کار، طراح فضا: حسین صافی، طراح کاراکتر: مانی وطن دوست، سرپرست نقاشان دیجیتال: مرتضی رخت اعلا، آهنگساز : مجتبی تیموری، مدیران فنی: افشین کریمی، امید قطبی، محسن عبدالعلی، انیماتورها : سیاوش خدائی، سروش یوسفی، سجاد زارع و ...