رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

مرضیه برومند: هنرمندان شهرستانها کارهای قابل قبول تری ارائه کرده بودند - صفحه محتوایی خبر

 

 

مرضیه برومند: هنرمندان شهرستانها کارهای قابل قبول تری ارائه کرده بودند

مرضیه برومند: هنرمندان شهرستانها کارهای قابل قبول تری ارائه کرده بودند

 

مرضیه برومند رئیس هیئت انتخاب و داوری بخش عروسکی، سریال و مجموعه در گفت و گو با ستاد خبری دومین جشنواره ملی پویانمایی و برنامه های عروسکی درباره ارزیابی اش از آثار ارائه شده به جشنواره بیان کرد: همین که بعد از چند سال جشنواره ای برای انیمیشن های تلویزیونی و برنامه های عروسکی برگزار می شود، در نوع خود اتفاق خوبی است. البته اگر هر کدام به صورت مجزا برگزار می شد خیلی بهتر بود. به این دلیل که انیمیشن و عروسکی دو مقوله جدا هستند و هر کدام نیاز به تمرکز خاصی دارند. اما خب ممکن است در سال های بعد به صورت مجزا برگزار شوند. با این حال همین که عزمی به وجود آمد تا جشنواره ای درباره برنامه های عروسکی برگزار شود اتفاق خوبی است.

وی افزود: با توجه به آثاری که من در جشنواره دیدم، اصلا فکر نمی کردم که تا این حد حجم تولید کارهای عروسکی به خصوص در شهرستان ها بالا رفته باشد و از این نظر خیلی خوشحال کننده است. اما فکر می کنم 50 درصد از ضعف هایی که در این کارها وجود دارد به بی مهری مسوولان و کسانی که بودجه های این کارها را تعیین می کند برمی گردد. چون همیشه بودجه اندکی را در اختیار کار کودک قرار می دهند. بنابراین ضعف ها را می توان به گردن بودجه های اندک انداخت و شتابزدگی که باعث شده به آثاری که تولید شده، لطمه هایی را وارد کند و کیفیت برخی کارها پایین بیاید و این برای ما خیلی دردناک است وقتی می بینیم که کیفیت اغلب کارها به همین دلایلی که گفتم سقوط کرده است و انتظارات را برآورده نمی کند.

وی در پایان نیز عنوان کرد: در تاتر هم کار عروسکی انجام می شود و از این رو نمی توان کارهای عروسکی را مختص مخاطبان کودک و نوجوان دانست. اما در تلویزیون بیشتر انیمیشن ها و کارهای عروسکی مختص مخاطبان کودک است. اما متاسفم که باید بگویم در کل خیلی به حوزه کودک و نوجوان اهمیت داده نمی شود. با این حال کارهایی که من از بچه های شهرهای دیگر دیدم خیلی بهتر بود و خوشحالم که به این حوزه نگاه جدی تری دارند.