سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

مسافرین بین راهی در سمنان اتراق می کنند - صفحه محتوایی خبر

 

 

مسافرین بین راهی در سمنان اتراق می کنند


سریال بین راهی به تهیه کنندگی و کارگردانی محمد اسكندر زاده در 13 قسمت 45 دقیقه ای در صدا و سیمای مرکز سمنان تهیه و تولید می شود.   

اسکندرزاده در گفتگو با خبرنگار ما گفت: تاکید بر نقش خانواده و نشان دادن ثمرات همدلی در بین اعضاء خانواده در مسیر پیشرفت و تحمل سختی ها، تکریم جایگاه مقام زن و مادر از اهداف اصلی این سریال است که در کنار آن به مقوله ازدواج و زائرین حرم امام رضا علیه السلام نیز اشاره می شود . 

وی افزود: از ویژگی های اصلی این سریال به لحاظ محتوا تعمیم پذیری آن برای سطح وسیعی از مردم است به گونه ای که شرایط حاکم بر این خانواده و درگیری ها و مشکلات آنها می تواند برای تعداد زیادی از هموطنان اتفاق بیفتد و یا اتفاق افتاده باشد .

وی ادامه داد: نکته دیگر، توجه به شرایط ویژه استان سمنان است که در مسیر اصلی راه مشهد مقدس قرار گرفته و پذیرای زایرین حرم امام رضا علیه السلام است که تاکنون به صورت داستانی به این مقوله پرداخته نشده است. این سریال الگوی مناسبی برای نشان دادن نقش خودباوری در زیر سایه هدایت و رهبری مادر در پیشرفت خانواده است.

alt

اسکندرزاده با بیان اینکه کار باز نویسی فیلمنامه حدود هشت ماه زمان برده است اظهار داشت: این سریال  دو ماه پیش تولید داشته و تصویربرداری آن نیز دو ماه تولید خواهد کشید.

وی اظهار امیدواری کرد: این سریال پس از مراحل تدوین، صداگذاری و موسیقی تا پایان آبان ماه آماده پخش خواهد شد.

وی بیان داشت: در تولید این سریال سعی بر آن است تا فضای صمیمی خانواده به دور از اغراق و شعارزدگی و کاملا محسوس و قابل لمس به تصویر کشیده شود.

کارگردان سریال بین راه با اشاره به اینکه این سریال درحدود 94 شخصیت اصلی و فرعی دارد تصریح کرد: تلفیق بازیگران بومی و غیر بومی و همچنین استفاده از بازیگران شاخص از جمله مواردی است که در کنار داستان سریال جذابیت خاصی برای مخاطبان به همراه خواد داشت .

وی در خصوص داستان این سریال گفت: سریال بین راهی داستان خانواده چهار نفره ای است که مهری، مادر خانواده، سرپرستی آن را بعهده دارد و با مشقات زیادی در تهران به زندگی ادامه می دهند. ملکی در سمنان به مهری ارث می رسد و بعد از مراجعه متوجه می شوند این ملک رستورانی بین راهی بوده و در کنار جاده واقع شده است. مهری تصمیم می گیرد این رستوارن بین راهی را که مدت های زیادی تعطیل بوده است را راه اندزی کند و پذیرای زایرانی باشد که هریک داستانی ویژه ای دارند .

وی خاطر نشان کرد: این سریال در شهرستان های تهران، سمنان، دامغان و شاهرود تصویربرداری می شود.

گفتنی است: افسانه ناصري، مزدك رستمي، مهديس ترابي، حسين ايرانفر، بهناز سليماني، ابراهيم ردياني، فريدون امير عبداللهيان، غلامرضا اردياني، الهه نظري، غزال رضايي پور، علي شادكام، حسام خلیل نژاد هومن اسدي، مهيا رستمي و... از جمله بازیگران این سریال هستند.

عوامل تولید این سریال عبارتند از :

برنامه ريز و دستيار اول: مهدي ابراهيم خاني، دستيار دوم كارگردان: محمد رحمانيان، منشي صحنه: زهرا برگشادلو، عكاس: حسين اسكندر زاده، مدير توليد: عباس خالقي، مدير تداركات: مهدی صداقت، ميثم ابراهيم خاني جانشين توليد: شهلا مشتاقي، مدير نورپردازي و تصوير برداري: محمد تقي سپهري، دستيار يك: عليرضا بيات، دستیاران تصویر: احمد آقا جانلو، محمد رضا بيات، صدابردار: عبد الرضا حيدري، دستیار صدابردار: ايمان بازيار، طراح گريم: هانيه سادات طاري، مجري گريم آقایان: محمد توكلي، مجري گريم خانم ها: نجمه سادات طاري، طراح صحنه و لباس: خزان افوضي، دستياران صحنه: دانيال افوضي، مجتبي باقري، لباس: فريبا مرسلي، تدوین: جلال حبیب مهر، آهنگساز: سعید پور علی

alt