سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

مستندهای استانی در جمع آثار داوری جشنواره فیلم فجر - صفحه محتوایی خبر

 

 

مستندهای استانی در جمع آثار داوری جشنواره فیلم فجر

در ادامه موفقیت های تولیدات سیمای مراکز استان ها در جشنواره های بین المللی، چهار مستند بلند تولیدی مراکز به مرحله داوری بخش مستند سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر راه یافتند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها به نقل از دبیرخانه جشنواره فیلم فجر، هیات انتخاب بخش مستند سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر پس از بازبینی 171 اثر ارسالی به دفتر جشنواره 22 اثر را شایسته رقابت برای ورود به مرحله داوری تشخیص دادند، که در میان این آثار چهار فیلم مستند از مراکز استانی رسانه ملی هستند.

براساس این گزارش مستند " در پناه بلوط "به کارگردانی مهدی نورمحمدی و " حیات در رگ های سرد " به کارگردانی فتح الله امیری هر دو از مرکز ایلام به همراه فیلم مستند" باد بر باغ نظر" به کارگردانی پویان کاظمی از مرکز فارس و "نیمروز مکران" به کارگردانی ماکان عاشوری از مرکز سیستان و بلوچستان آثاری هستند که برای کسب سیمرغ بلورین با دیگر آثار راه یافته به این مرحله رقابت می کنند.

گفتنی است امسال از سیمای مراکز استان های صدا و سیما 8 اثر برای شرکت در بخش فیلم های مستند جشنواره فیلم فجر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

alt