سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

مستند «راه شیری» در سیمای مرکز قزوین - صفحه محتوایی خبر

 

 

مستند «راه شیری» در سیمای مرکز قزوین

مستند «راه شیری» در سیمای مرکز قزوین

 

سیمای مرکز قزوین بخش هایی از زندگی شهید مدافع حرم «ذکریا شیری» را در مستند «راه شیری» بیان می کند.
بگفته ی اکبری مدیر دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین این مستند بخش هایی از زندگی شهید مدافع حرم «ذکریا شیری» را باگو می کند که در دفاع از حرم حضرت زینب (س) و کیان انقلاب اسلامی در سوریه به درجه ی رفیع شهادت نائل آمد.
اکبری افزود: این مستند با هدف تبیین انگیزه و اراده ی رزمندگان مدافع حرم در دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی و همچنین بیان رشادت های رزمندگان دلیر و شجاع کشور مان در مواجهه با تروریست تکفیری و مبارزه با ظلم و استکبار در سیمای مرکز قزوین تهیه و تولید می شود.
وی اظهار داشت: در مستند تلویزیونی «راه شیری» با همرزمان شهید «ذکریا شیری»، خانواده و همچنین برخی از دوستان او گفتگو و ویژگی های اخلاقی از زبان این افراد بازگو می شود.
اکبری تصریح کرد: بمنظور غنابخشی به مستند «راه شیری» از عکس های یادگاری، دست نوشته ها، وصیت نامه و فیلم های به جای مانده از شهید «ذکریا شیری» هم استفاده خواهد شد.
اکبری خاطر نشان کرد: مستند تلویزیونی «راه شیری» به تهیه کنندگی مجتبی یعقوبی به مدت 70 دقیقه در سیمای مرکز قزوین تولید می شود.
گفتنی است شهید زکریا شیری شهید مدافع حرم از پاسداران تیپ 82 سپاه صاحبالامر(عج) استان قزوین، در نهم فروردین ماه سال 1365 در خدابنده زنجان به دنیا آمد و در دفاع از حرم حضرت زینب(س) در آذر ماه سال 94 در سوریه به درجه رفیع شهادت نائل آمد؛ پیکر مطهر این شهید گرانقدر در منطقه به جا مانده و تاکنون به کشور بازنگشته است؛ از شهید زکریا شیری یک دختر و یک پسر به یادگار مانده است که در زمان شهادت پدر به ترتیب 4 ساله و 2 ماهه بودند.