سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

مستند آلومینا جاجرم در شبکه اترک - صفحه محتوایی خبر

 

 

مستند آلومینا جاجرم در شبکه اترک

مستند آلومینای جاجرم با رویکرد معرفی این قطب تولید بوکسیت و آلومینا در شبکه اترک تولید شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز خراسان شمالی این مستند به مدت 20 دقیقه  به تهیه کنندگی سعید فرامرزی در سیمای مرکز خراسان شمالی تولید شده است .

در مستند آلومینای جاجرم به این موضوع اشاره می شود که در طی سال های ۱۳۶۸-۱۳۶۱ با کمک سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (UNIDO) روش سیستماتیکی برای این پروژه آغاز گردید و با توجه به تکنولوژی پیشنهادی برای فرآیند بوکسیت دیاسپوری جاجرم اطلاعات بیشتر و دقیق تری تهیه و آماده گردید سپس مطالعات عملی آغاز شد و نمونه‌ها برای تست‌های پایلوت فرستاده شدند و تحقیقات کارخانه کامل گردید .

رشد تقریبا صددرصدی میزان تولید در سال ۱۳۸۷ نسبت به سال ۱۳۸۲(سال راه اندازی) نشان از تلاش بی ‌شائبه تمامی کارکنان اعم از مدیران، کارشناسان و نیروهای زحمتکش و خدوم می‌باشد که مستند یاد شده در تلاش برای نشان دادن گوشه ای از این تلاش های بی وقفه است  .

بنا بر این گزارش؛ مطالعات اکتشافی زمین‌شناسی معادن بوکسیت جاجرم که در ۱۰ کیلومتری شمال شرق جاجرم در استان خراسان شمالی واقع شده نشان دهنده این حقیقت بود که میزان ذخیره و کیفیت بوکسیت جاجرم به اندازه کافی مناسب است که ایجاد کارخانه تصفیه آلومینا را توجیه می‌کند  .

عوامل این مستند را  دستیار تهیه میثم فیروزه  و تدوینگر و تصویربردار مستند: رسول فرح شامل می شوند.

alt