جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

مستند تلویزیونی آب و جان در سیمای استانی دنا تولید شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

مستند تلویزیونی آب و جان در سیمای استانی دنا تولید شد

مستند تلویزیونی آب و جان در سیمای استانی دنا تولید شد

مستند تلویزیونی آب و جان در سیمای استانی دنا تولید شد

مستند تلویزیونی آب و جان با موضوع تخریب زیستگاه های حیات وحش زاگرس در سیمای استانی دنا تولید شد.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد، این مستند ضمن پرداخت به علل و عوامل تخریب زیستگاه های حیات وحش زاگرس، عمده ترین مشکلات حیات وحش این زیستگاه که دسترسی به آب در گرمای تابستان و دسترسی به علوفه در زمستان های سرد و پربرف است را نشان می دهد.

بر اساس مطالعات انجام شده در زیستگاه های حیات وحش جنگل های زاگرس مرکزی 61 گونه شاخص شناسایی شده است. تعداد مجموع گونه های حیات وحش شناسایی شده جنگل های زاگرس مرکزی 223  گونه شامل: 85 گونه پرنده، 50 گونه مارمولک،27 گونه ماهیان، 25 گونه پستانداران، 25 گونه خزندگان و 11 گونه دوزیستان است. بحری، دلیجه، دارکوب سرخ، پیشانی سفید،کبک دری،قوچ و میش،کل و بز، کفتار، سیاهگوش و گرگ از مهمترین گونه های حیات وحش جنگل های زاگرس مرکزی است.

 محدوده تصویربرداری و تولید این مستند مناطق گرم و تپه ماهورهای جنوب زیستگاه زاگرس شامل شهرستان های کهگیلویه، گچساران، ممسنی، رستم و بهبهان و همچنین مناطق سرد و کوهستانی زاگرس از کردستان تا کناره های خلیج فارس است.

مستند 60 دقیقه ای "آب و جان" به تهیه کنندگی، نویسندگی، تدوین، صداگذاری و کارگردانی عبدالخالق طاهری و تصویربرداری عبدالخالق طاهری و حجت طاهری و برای پخش از شبکه استانی دنا و شبکه های سراسری کشور تولید شده است.