سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

مستند جنگ خاکریزها و عملیات کربلای یک در مهران کلید خورد - صفحه محتوایی خبر

 

 

مستند جنگ خاکریزها و عملیات کربلای یک در مهران کلید خورد

مستند جنگ خاکریزها و عملیات کربلای یک در مهران کلید خورد

مستند جنگ خاکریزها و عملیات کربلای یک در مهران کلید خورد

به گزارش روابط عمومی مرکز ایلام مدیرکل صدا و سیمای مرکز ایلام گفت: این مستند با هدف معرفی نقش مهندسی رزمی در دفاع مقدس و با موضوعیت جنگ خاکریزها و عملیات کربلای یک  ساخته می شود و در آن رشادت ها و دليرمردي هاي سلحشوران اين آب و خاک در مهران  در عمليات کربلاي يک به تصوير کشيده مي شود.

رحیم زاده نقش مهندسی رزمی در آزاد سازی مهران با توجه به همسطح بودن مهران را  نقشی بی بدیل عنوان کرد .

وی با اشاره به اینکه  به واسطه همین عملیات ها و خاکریز هایی که زده شد عملیات کربلای یک به عنوان جنگ خاکریزها نام گذاری شد افزود: با ساخت و تولید این مستند درصدد هستیم این عملیات را بازنمایی کنیم تا مردم استان و کشورمان با این نوع عملیات و نقش مهندسی رزمی در دوران دفاع مقدس بیشتر آشنا شوند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز ایلام درباره زمان اتمام ساخت این مستند گفت: در این مستند علاوه بر مهران سلسله عملیات های مهندسی رزمی از شمال غرب و فکه نیز به تصویر کشیده میشود .

نگاه ویژه به نقش مهندسی رزمی جهاد به نام گردان نبی اکرم (ص) دراین مستند مد نظر است و حماسه بزرگ بچه های جهاد ایلام درعملیات والفجر10ونصب پل بزرگ قادر برروی رودخانه سیروان وپیام مهم امام راحل(ره)دراین رابطه از نکات برجسته ی این مستند است . مستند D.8 را آقای حسین هاشمی نیا تهیه و کارگردانی می نماید ضبط این مستند تا اواسط آبانماه طول می کشد.