سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

مستند زندگی در دنیای بدون رابطه - صفحه محتوایی خبر

 

 

مستند زندگی در دنیای بدون رابطه

مستند زندگی در دنیای بدون رابطه

 

مستند گزارشی با عنوان "اُتیسم ؛ زندگی در دنیای بدون رابطه" با موضوع بررسی علمی اختلال اُتیسم و مشکلات خانواده های دارای فرزند اُتیستیک در شبکه اصفهان تولید شده است.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکزاصفهان در این مستند گروه برنامه ساز ابتدا با پژوهش های میدانی و ساعت ها مصاحبه با والدین افراد اُتیستیک ، کارشناسان بهزیستی و نیز مدیران مراکز نگهداری بچه ها به اطلاعاتی مناسب جهت ساختار این مستند دست یافته وسعی شده است تا باکمکگرفتنازتجربهیزیستهیکودکاندچاراُتیسم به بررسی این اختلال پرداخته شود.

اُتیسم یک اختلال عصبی است که مبتلایان به آن درسه حوزه ی گفتاری ،شنیداری وشناختی دچارمشکل هستند. مبتلایان به این اختلال در برقراری ارتباط با جهان پیرامون ناتوان و عاجز هستند.

این مستند در دو قسمت و هر قسمت به مدت 25 دقیقه به تهیه کنندگی حمیدرضا ترابی ، راوی گفتار متن رامین زال ، کارگردان مجید یزدانی ، مدیر تولید و مشاورتهیه کننده سعید لکی سهلوانی ، تصویربردار وحید نریمانی ، صدابردار پیمان حسین آبادی ، تدوین و گرافیک شهروز پشوتن و تحقیق و پژوهش حمیدرضا ترابی و سعید لکی سهلوانی تولید شده است و به زودی از شبکه اصفهان پخش خواهد شد.