سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

مستند صنایع دستی در صدا و سیمای خلیج فارس - صفحه محتوایی خبر

 

 

مستند صنایع دستی در صدا و سیمای خلیج فارس

مستند تلویزیونی "صنایع دستی" با مدت زمان 30 دقیقه به تهیه کنندگی و کارگردانی محمود شاکری در صدا و سیمای خلیج فارس کلید خورد .

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای خلیج فارس، محمود شاکری کارگردان مستند صنایع دستی گفت هدف از ساخت این مستند، معرفی صنایع دستی استان به مخاطبان است.

شاکری گفت: آنجا که مردمان خاموش می مانند این صنایع دستی و دست ساخته ها هستند که به سخن درمی آیند و فرهنگ آدمیان را از دور دست ها به زمان ما می آورند.

محمود شاکری روایت مستند صنایع دستی را در قالب معرفی شعرگونه و شاعرانه را از نکات بارز این مستند دانست و گفت: این مستند تلویزیونی تلاش دارد با به تصویر کشیدن صنایع دستی استان به نوعی برای نگهداشت و احیای برخی از صنایع دستی که در بعضی ازنقاط استان از جمله: صنایع پارچه بافی در بندر کنگ، برقع ، پروندبافی، کندوره و... که رو به فراموشی است اقدام نماید است تا اطلسی از آن یادگاران کهن تهیه و آیندگان نیز از حداقل ها یعنی دیدن تصاویر آن محروم نمانند.

مستند صنایع دستی در سیزده قسمت 30 دقیقه ای با گویش محلی به نویسندگی و کارگردانی محمود شاکری و تصویربرداری مسعود میرزایی تهیه و تولید می شود.

alt