جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

مستند عبدالله در ایستگاه پایانی - صفحه محتوایی خبر

 

 

مستند عبدالله در ایستگاه پایانی

 

آخرین سکانس مستند تلویزیونی عبدالله که روایتی است از تولد تا شهادت شهید مدافع حرم شهید سردار حاج عبدالله اسکندری عصر پنجشنبه کلید زده شد .

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، در مراسمی که به این مناسبت و همزمان با ششمین سال شهادت شهید اسکندری برگزار شد جمعی از مسئولان ،خانواده شهدا از جمله همسر و فرزند شهید اسکندری ،جانشین فرمانده سپاه فجر استان ،رییس دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه فجر، مدیرکل و جمعی از مدیران صدا و سیما حضور داشتند.

سهرابی مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس در این مراسم همزمانی ضبط آخرین سکانس این مستند تلویزیونی با روز شهادت شهید اسکندری و آغاز چهلمین سال دفاع مقدس و سوم خرداد روز آزادی خرمشهر را موضوعی قابل تامل و جذاب برای دست اند کاران تولید این مستند ،خانواده و همرزمان این شهید گرانقدر دانست .

وی با اشاره به اینکه دستور ساخت این مستند را رییس سازمان صدا و سیما در سفر به شیراز و دیدار با خانواده این شهید بزرگوار صادر کرده اند افزود : زندگی پر فراز و نشیب این سردار سر افراز در کنار خدمات زیاد ایشان به انقلاب و دفاع مقدس و مردم استان فارس در کنار پیگیری مدیران ارشد صدا و سیما برای تولید اثری فاخر کار را برای دست اندر کاران سخت کرد و اینک بحمد الله شاهد به ثمر نشستن کاری پژوهش محور هستیم که همه شاخص های یک کار تلویزیونی ارزشمند و ماندگار را دارد .

سهرابی گفت: در این کار تلویزیونی که همزمان با تصویر برداری صحنه ها در ایران و سوریه تدوین آن هم به صورت موازی انجام شده است برنامه سازان صدا و سیمای فارس نگاهی هم به پیشینه دینی فارس و شیراز که مهد پرورش بزرگانی چون شهید اسکندری بوده است داشته اند .

مدیر کل صدا و سیمای فارس مدت زمان در نظر گرفته برای این برنامه را ۱۲۰ دقیقه و محل ضبط آن را ایران و مناطق جنگی کشور سوریه اعلام کرد و اظهار امیدواری کرد که صدا و سیمای فارس پس از این کار بتواند با پشتیبانی و حمایت مردم و مسئولان استان کارهای مشابه برای سایر شهدای گرانقدر استان را کلید بزند .

وی شهدا را از مهمترین مولفه های قدرت ملت ایران توصیف کرد و گفت در ۵ سال گذشته بیش از ۲۵ مستند از زندگی شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم در تلویزیون و دهها نمایش رادیویی با موضوع ایثار ،جهاد و شهادت و کارهای ارزشمندی در بخش موسیقی و سرود و همچنین فضای مجازی رسانه استانی تولید و پخش شده است و تولید برنامه های رسانه ای با این موضوع همچنان در دستور کار قرار دارد .

 سهرابی در پایان از فرماندهان سپاه فجر استان بویژه بردار غیاثی و سردار بوعلی که با جدیت پیگیر پیشرفت این اثر تلویزیونی بودند و کمک های قابل توجهی برای پیشبرد این برنامه داشته اند قدر دانی کرد.

 

گفتنی است مستند تلویزیونی عبدالله  به تهیه کنندگی عباس روزیطلب و کارگردانی حمید هاشم زاده در مدت زمان ١٢٠ دقیقه به زندگی نامه شهید عبدالله اسکندری از بدو تولد تا شهادت می پردازد .

مستند عبدالله نقش بی بدیلی در اشائه فرهنگ شهادت دارد

جانشین فرمانده سپاه فجر استان فارس گفت: ساخت مستند تلویزیونی عبدالله در صدا و سیمای مرکز فارس نقش ویژه ای در گسترش فرهنگ شهادت در جامعه دارد.

سردار یدالله بوعلی در این جلسه بیان کرد: ساخت مستند عبدالله با توجه به ابعاد شخصیتی این شهید والا مقام در مسیر زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدای مدافع حرم و شهدای جنگ تحمیلی بی بدیل است.

وی اضافه کرد: ثبت چنین آثار فرهنگی- مذهبی میتواند منبع موثقی برای تحقیق در خصوص زندگی شهدا در استان باشد و این آثار در انتقال فرهنگ شهادت به آیندگان نقش موثر و تأثیرگذاری دارند.

جانشین فرمانده سپاه فجر فارس در خصوص نقش شهدا در جامعه نیز اظهار کرد: افرادی که به شهادت نایل می شوند افرادی هستند که ویژگی های معنوی و معنایی بسیار زیادی داشته اند از این روست که شهدا افرادی خدایی بوده اند.

وی در پایان اقدام صدا و سیمای مرکز فارس در تولید مستند عبدالله را اقدامی انقلابی و قابل تحسین عنوان کرد.

مستند عبدالله اثر فاخر در حوزه دفاع مقدس است

علی اسکندری فرزند شهید اسکندری نیز در این جلسه با تشکر از صدا و سیمای مرکز فارس در خصوص تهیه مستند زندگی نامه شهید اسکندری گفت: این مستند اثری فاخر و قابل اتکا در حوزه دفاع مقدس است.

فرزند شهید اسکندری اضافه کرد: این که  مستند عبدالله همزمان با سالروز شهادت این شهید مدافع حرم به نقطه پایانی رسید نشان از اهمیت و همت مدیران صدا و سیما مرکز فارس در به هدف رساندن این  مستند بود.

وی اضافه کرد: در بازدیدی که از پشت صحنه این اثر داشتم شاهد حساسیت ویژه عوامل این اثر در راستای تولید اثری فاخر و در شأن شهدا بودم .

علی اسکندری با تاکید بر این که ساخت مستند های فاخر نظیر مستند عبدالله اثر ماندگار خواهد بود یادآور شد: فرهنگ ایثار و شهادت که مورد تاکید مقام معظم رهبری است با تولید محصولات فرهنگی نظیر مستند های فاخر دفاع مقدس اشائه پیدا می کنند.