جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

مستند"چنگ به آسمان" به سی‌وهفتمین «جشنواره جهانی فیلم‌های ورزشی میلان ایتالیا» راه یافت - صفحه محتوایی خبر

 

 

مستند"چنگ به آسمان" به سی‌وهفتمین «جشنواره جهانی فیلم‌های ورزشی میلان ایتالیا» راه یافت

مستند

 

مستند "چنگ به آسمان" ساخته سیدمحمدعلی حامی از مرکز اصفهان در سی‌وهفتمین «جشنواره بین المللی FICTS  فیلم‌های ورزشی میلان ایتالیا»  به رقابت می پردازد.

به گزارش روابط عمومی صداوسیمای مرکز اصفهان این جشنواره به منظور رقابت بین فیلمسازان، برنامه سازان، کشف استعدادهای جوان و معرفی چهرهای خلاق، همگام با سیاست‌های ورزش کشور، کمیته ملی المپیک یا پارالمپیک و FICTS، در راستای حمایت از تولید و عرضه فیلم های ورزشی برگزار خواهد شد. آثاری که می توانند در این جشنواره شرکت کنند باید دارای موضوع یا مضامین ورزشی بوده و با هدف ترویج اهداف المپیک، جنبش المپیک و تقویت روحیه و منش ورزشکاری تولید شده باشند.

مستند چنگ به آسمان تولیدی مرکز اصفهان با موضوع قدرت اراده روایت جوانی است که با وجود نقص عضو و معلولیت از هر دو پا توانسته است قله های سنگی و قله های زندگی را یکی پس از دیگری فتح کند.

این جوان که هم اکنون صاحب همسر و دو پسر سالم می باشد، در کودکی به دلیل نخوردن قطره فلج اطفال از ناحیه هر دو پا معلول شده ولی با قدرت و اراده خود توانسته است قله های دماوند ، کرکس و الوند را فتح کند و قصد دارد در آینده نیز قله آرارات ترکیه را فتح کند.

این مستند به مدت 35 دقیقه به تهیه کنندگی و کارگردانی سید محمدعلی حامی، تصویربردار امیر امانزاده، دستیار تصویر امیر فضل الهی، تدوین محمداحمدزاده و نویسندگی شهره شیرانی تولید شده است.

مقر فدراسیون جهانی فیلم‌های ورزشی (FICTS) در میلان ایتالیا است که بیش از ۱۱۶ کشور عضو این فدراسیون هستند و ایران جزو مناطق ۱۶ گانه فدراسیون جهانی فیلم‌های ورزشی است. همه ساله در ماه نوامبر جشنواره جهانی فیلم های ورزشی با حضور چهره‌های سینمایی و قهرمانان ورزشی از کشورهای مختلف در میلان برگزار می‌شود.