سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

مستند چهره نگار موسس مدرسه علوی تولید شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

مستند چهره نگار موسس مدرسه علوی تولید شد

مستند روزبه زنجانی به کارگردانی امیر یوسفی و تهیه کنندگی غلامرضا ملاکرمی به مدت 40 دقیقه در صدا و سیمای مرکز زنجان تهیه و تولید شده است.

ملاکرمی در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه در این مستند زندگی و شخصیت استاد رضا روزبه زنجانی یکی بزرگان و مشاهیر خطه زنجان، به تصویر کشده است گفت: ما انسان ها در هر دوره از زمان وامدار خدمات و تلاش های گذشتگانیم که با بهره مندی از نتایج تلاش آنان گذران عمر می کنیم، پس شایسته است میراثی که با هزینه گزاف و ارزشمند عمر به دستانمان می رسد همچون گوهری با ارزش به آیندگان انتقال داده و موجب ارتقاء و غنای فرهنگی شویم .

وی افزود: استاد رضا روزبه زنجانی از شخصیت های بزرگ علمی ایران به شمار می رود. او فیزیکدان، ریاضیدان، ادیب بود و اولین کسی بود که به درجه فوق لیسانس فیزیک در ایران نائل شد. وی یکی از پایه گذاران مدرسه علوی بود که پس از اتمام تحصیلاتش در زنجان و تهران، تا پایان عمر مدیر و معلم مدرسه علوی باقی ماند و طی سال ها خدمت در آن مدرسه، شاگردانی ممتاز ا زخود به یادگار گذاشت که می توان از بزرگانی همچون حداد عادل، آیت اله مهدوی کنی، پرفسور ثبوتی و دیگران نام برد .

 وی با اشاره به اینکه مراحل پژوهش و تحقیق این برنامه از آذر ماه سال 1389 به مدت یک سال توسط ایرج محرمی نویسنده و محقق برنامه انجام گرفته است اظهار داشت: تصویر برداری این برنامه  از خرداد سال 90 به مدت 5 ماه انجام شده و مراحل تدوین آن نیز به مدت 2 ماه طول کشیده شده است.

گفتنی است نریتور این برنامه توسط بهروز رضوی هنرمند و پیشکسوت دوبله ایران انجام شده است.

عوامل دیگر این برنامه عبارتند از :

 صدابردار، فراز عباسی/ تصویر بردار: سعید ایپکی/ بازیگر: عبدالصمد گوهریان/ تدوینگر: امیر علی فارقی

alt

alt