جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

مسعود مجرد: جشنواره به شکوفایی استعدادهای جدید کمک شایانی خواهد کرد - صفحه محتوایی خبر

 

 

مسعود مجرد: جشنواره به شکوفایی استعدادهای جدید کمک شایانی خواهد کرد

مسعود مجرد: جشنواره به شکوفایی استعدادهای جدید کمک شایانی خواهد کرد

 

مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی معتقد است که اگر روند برگزاری جشنواره طی سال‌های گذشته آسیب‌شناسی و نقاط ضعف آن برطرف شود، قطعاً به‌عنوان موتور محرک در تولید آثار فاخر و تاثیرگذار عمل کرده و از طریق به‌کارگیری ظرفیت‌های مغفول در استان‌ها به شکوفایی استعدادهای جدید کمک شایانی خواهد کرد.

مسعود مجرد مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی در گفت‌وگو با ستاد خبری بیستمین  جشنواره تولیدات رادیویی وتلویزیونی مراکز استان‌های صدا و سیما درباره لزوم برگزاری این جشنواره بیان کرد: جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها، گنجینه‌ای از فرهنگ‌های منطقه و زیباترین آداب و رسوم و باورهای مردمی از اقصی نقاط کشورمان را در مقابل دید مدیران، برنامه‌سازان و هنرمندان جوان به نمایش می‌گذارد. 

وی افزود: جشنواره تولیدات مراکز هم اکنون که در بیستمین گام خود قرار دارد فضای بسیار خوبی را برای تبادل تجربیات فراهم می‌کند و نقد و بررسی آثار و توجه به بهترین‌های مراکز تاثیر مطلوبی در انگیزه برنامه‌سازان و ارتقاء کیفیت آثار را در پی خواهد داشت. 

مجرد عنوان کرد: با توجه به اهمیت جشنواره برای حضور موفق‌تر در این عرصه، بعد از برگزاری جشنواره نوزدهم از طریق فراخوان و جذب ایده‌ها و طرح‌های جدید، تشکیل جلسات متعدد طرح و برنامه‌ریزی و ارزیابی و بررسی کیفی آثار تولیدی مرکز در پی حضور بهتر و چشمگیرتر مرکز در بخش‌های مختلف جشنواره بیستم هستیم و امیدواریم با تلاش‌های انجام شده نتایج بهتری نسبت به سال قبل در بخش‌های مختلف کسب کنیم.

وی در ادامه درباره میزان تاثیر این جشنواره در زمینه ایجاد انگیزه برای جوانان تصریح کرد: از دستاوردهای مهم جشنواره تولیدات مراکز ایجاد فرصت رقابت و تقویت انگیزه برنامه‌سازان و همچنین کشف و شناسایی و حمایت از استعدادهای هنری استان‌ها است که خوشبختانه بر اساس پیشینه بسیار موفق امور استان‌ها، بسیاری از اهداف مهم این رویداد فرهنگی به لحاظ جذب مخاطب و افزایش ضریب نفوذ رسانه‌ای استانی محقق شده است و اگر روند برگزاری جشنواره طی سال‌های گذشته آسیب‌شناسی و نقاط ضعف آن برطرف شود، قطعاً به‌عنوان موتور محرک در تولید آثار فاخر و تاثیرگذار عمل کرده و از طریق به‌کارگیری ظرفیت‌های مغفول در استان‌ها به شکوفایی استعدادهای جدید کمک شایانی خواهد کرد. 

مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی دقت نظر دوران در آثار با زبان محلی و الزام مراکز به اتکاء به هنرمندان بومی در تولیدات را از موارد قابل ذکر دیگر دانست.

وی در ارزیابی سطح آثار ارائه شده در این دوره از جشنواره گفت: علیرغم محدویت‌های مالی و با توجه به موفقیت‌ها و تجربه حضور در جشنواره قبلی و همچنین برنامه‌ریزی و دقت در ارزیابی و نقد آثار در طول سال، تلاش شده تولیدات در بخش‌های سیما و صدا، خبر، موسیقی و پژوهش به لحاظ کیفی در سطح استان بسیار خوب و قابل رقابت با آثار سایر مراکز ارائه شوند. با توجه به برنامه‌ریزی منسجم‌تر انجام شده در تمامی مراکز، انتظار می‌رود که کیفیت آثار ارائه شده نسبت به جشنواره نوزدهم ارتقاء یافته باشد.

مجرد در پاسخ به این پرسش که جشنواره چه تاثیری در شناسایی جوانان مستعد در مراکز استان‌ها خواهد داشت، گفت: چنانکه بیان شد یکی از کارکردهای اصلی جشنواره شناسایی و معرفی استعدادهای جدید و جوان مراکز است که موجب ایجاد ظرفیت‌های جدید استانی برای تولید محصولات هنری فاخر در سال‌های آتی خواهد شد. 

وی تصرح کرد: بدون شک برگزاری بیست دوره جشنواره تولیدات مراکز این امر مهم را به اثبات رسانده که استعدادهای درخشان و توانمندی‌های قابل توجهی در بین هنرمندان به‌ویژه نسل جوان و برنامه‌سازان مراکز وجود دارد که در موقعیت برگزاری جشنواره‌ها می‌توانند خلاقیت و نوآوری‌هایی را که لازمه رشد و بالندگی رسانه‌ای است، معرفی و در معرض دید همگان قرار دهد. 

مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان غربی ادامه داد: به دیگر سخن این جشنواره مجال ارائه آثار منحصر بفرد برخی از جوانان با ذوق که آینده درخشان رسانه را رقم خواهند زد، فراهم می‌سازد و یقیناً حضور این جوانان در کنار پیشکسوتان عرصه تولید و اندیشه و اساتید برجسته برنامه‌سازی می‌تواند خروجی مناسب رسانه‌ای به‌همراه داشته باشد.