سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱ مهر ۱۴۰۰

مسلم رحیمی: تاثیرات برگزاری جشنواره در خوزستان ملموس بود - صفحه محتوایی خبر

 

 

مسلم رحیمی: تاثیرات برگزاری جشنواره در خوزستان ملموس بود

مسلم رحیمی: تاثیرات برگزاری جشنواره در خوزستان ملموس بود

 

مدیر کل صدا و سیمای مرکز خوزستان معتقد است که مرکز خوزستان پس از اینکه افتخار میزبانی جشنواره نوزدهم را داشت، شعاع اثرات این رویداد تا ماه‌ها استمرار داشت و حال و هوای جشنواره در خوزستان همچنان پررنگ است.
مسلم رحیمی مدیر کل صدا و سیمای مرکز خوزستان در گفت‌وگو با ستاد خبری بیستمین جشنواره تولیدات مراکز استان‌ها درباره برگزاری این جشنواره و تاثیر آن گفت: در همه جای دنیا برای ایجاد حس رقابت و پویایی هرچه تمام‌تر تولیدات هنری فستیوال‌ها و جشنواره‌هایی برگزار می‌شود و اگر عرصه مختلف هنری به‌ویژه حوزه رادیو و تلویزیون را بررسی کنیم، خواهیم دید که بخش عمده‌ای از پیشرفت‌های هنری مرهون انگیزشی است که همین جشنواره‌ها فراهم می‌کنند.
وی افزود: در رسانه ملی و به‌ویژه در حوزه مراکز که این مهم تا کنون ۱۹ بار به شایستگی برگزار شده و بی‌تردید نقش موثری در تلاش برنامه‌سازان و مدیران شبکه‌های استانی برای ارتقای تولیدات داشته است. خدا را شاکریم که در دوره مدیریت جناب آقای دکتر علی عسکری ریاست فرهیخته سازمان و با تدبیر ارزشمند جناب آقای دکتر دارابی معاون با کفایت و تحول‌آفرین امور استان‌ها شاهد برگزاری مجدد این رخداد عظیم فرهنگی و هنری هستیم.  
رحیمی درباره فعالیت‌های مرکز خوزستان برای حضور در جشنواره بیان کرد: از آنجا که مرکز خوزستان افتخار میزبانی جشنواره نوزدهم را داشت و شعاع اثرات این رویداد تا ماه‌ها استمرار داشت می‌توانم عرض کنم حال و هوای جشنواره در خوزستان همچنان پررنگ بوده، اما در حوزه تولیدات نگاه ما نزدیک شدن به اهداف کلی سازمان و رویکردهای ابلاغی معاونت محترم امور استان‌ها بوده است که امیدواریم توانسته باشیم در این راستا آن‌گونه که مطلوب است گام برداشته باشیم. لذا شخصا معتقدم جشنواره می‌بایست برآیند روال و مسیر عمومی مراکز در یک سال باشد تا نقاط ضعف و قوت بهتر نمایان شود.
وی ادامه داد: هنوز توفیق مشاهده آثار مراکز فراهم نشده ولی رصد کلی برنامه‌های مراکز در دو سال اخیر قطعا حاکی از یک رشد و بلوغ امیدوار کننده است که با اهتمام به برگزاری موفق جشنواره تقویت خواهد شد. رویکرد شبکه محوری و توجه ویژه به ذائقه مخاطب در کنار ذائقه‌سازی عمومی امروزه به دلیل اهتمام ویژه جناب دکتر دارابی سرلوحه کار مراکز است که این امر می‌تواند از اتفاقات مهم در رسانه‌های استانی قلمداد شود.  
مدیر کل صدا و سیمای مرکز خوزستان درباره تاثیر جشنواره بر ایجاد انگیزه در جوانان گفت: اساسا فلسفه برگزاری جشنواره‌ها همین نکته است که بنده بواسطه توفیق حضور در چند جشنواره شاهد اثرگذاری قابل توجه آن بر استعدادهای جوان مراکز بوده‌ام، هرچند معتقدم پس از اختتامیه جشنواره هم می‌بایست کار رسانه‌ای گسترده‌تری در معرفی آثار و خالقان آنها صورت گیرد تا این تاثیرات افزون شود.