جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

مشاور معاون امور استان‌های رسانه ملی: تدارک ویژه هنرمندان 33 مرکز صدا و سیما برای نوروز 98 - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاور معاون امور استان‌های رسانه ملی: تدارک ویژه هنرمندان 33 مرکز صدا و سیما برای نوروز 98

آلبوم ویژه نوروز تولید شد

مشاور معاون امور استان‌های رسانه ملی: تدارک ویژه هنرمندان 33 مرکز صدا و سیما برای نوروز 98

مشاور معاون امور استان‌های صدا و سیما گفت: واحدهای شعر و موسیقی مراکز استان ها در رسانه ملی تدارک ویژه‌ای برای نوروز 98 دیده‌اند که شامل آثار گوناگون موسیقایی از جمله آلبومی با 14 زبان و گویش متنوع است.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، سید حمیدرضا حسینی با اشاره به برنامه‌ریزی گسترده شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی مراکز استانی رسانه ملی ، برای ایام نوروز 98 اظهار کرد:  واحد هماهنگی موسیقی و سرود مراکز که برای چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی مجموعه ای شامل 37 نماهنگ و 162 سرود را از تولیدات مراکز تهیه نمود ، اکنون با گلچینی از تولیدات موسیقایی، در قالب های موسیقی - سرود - کلیپ و نماهنگ آلبومی رنگارنگ را با مضامین و ساختارهای مختلف برای نوروز و نخستین  سال از دهه پنجم انقلاب اسلامی تهیه کرده است که طی هفته جاری در اختیار شبکه‌های استانی - سراسری و فضای مجازی قرار می‌گیرد.

وی افزود: این مجموعه شامل 20 قطعه موسیقی بی کلام، 65 سرود و 12 کلاکت نماهنگ است که استعدادهای نوظهور در کنار بهترین هنرمندان و اساتید شعروموسیقی استانها برای آفرینش آن همکاری نموده اند .

مشاور معاون امور استان‌های صدا و سیما در امور هماهنگی موسیقی و سرود مراکز خاطرنشان کرد : با تدارک مقدمات لازم، در نخستین روز سال جدید و با اعلام عنوان « شعار سال 1398 » نسبت به سرودن اشعار مناسب اقدام می شود و با اجرای خوانندگان، آثار ویژه «شعار سال» تولید می شوند .

وی ادامه داد: بلافاصله این آثار مورد بررسی کارشناسان شورای ستادی قرار می‌گیرند و پس از اخذ مجوز ، به شبکه‌های رادیویی تحویل داده می‌شوند.

حسینی افزود : همزمان تصویر گذاری این آثار برای تهیه کلیپ و پخش از شبکه‌های تلویزیونی انجام می پذیرد و می‌توان گفت نخستین تولیدات هنری رسانه‌ با موضوع شعار سال از این مجموعه ارایه می شوند.

دبیر شورای شعر و موسیقی استانها عنوان کرد: بهترین شاعران و خوانندگان استانها در ویژه برنامه‌های تحویل سال مراکز به اجرای آثار جذاب و جدید می پردازند . همچنین چهره های شناخته شده در حوزه موسیقی محلی و سنتی برای خوانندگی به شبکه های سراسری و برون مرزی دعوت می شوند و بعنوان نمایندگانی از اقوام غیور ایرانی ، جلوه هایی از زیباترین آیین ها - سنتها و نغمه های نوروزی را به مردم داخل و خارج کشور  هدیه می دهند .

وی با اشاره به تقارن عید نوروز 98 با ایام خجسته رجب و اعیاد میلاد امیرالمومنین علی(ع) و مبعث پیامبر مکرم اسلام(ص) تصریح کرد: بهار امسال از عطر ولایت و بوی گل محمدی سرشار است و فضای معنوی این ایام در آثار و اجراهای هنرمندان متجلی می شود

حسینی افزود: هم اکنون 33 مرکز استانی مشغول تدوین نماهنگهای « بهار مهربانی » برای نوروز 1398 هستند ؛ سال گذشته نیز مجموعه 33 نماهنگ در آلبومی با نام «قاصد بهار» برای پخش از شبکه‌های سیما تهیه شد و جذابیت‌های گردشگری ، ظرفیتهای سیاحتی ، اماکن زیارتی و روحیه بهاری مردم شریف ایران را به زیبایی نمایش گذاشت .