جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

مشکلات زیست محیطی تالاب ها و دریاچه های استان فارس بررسی می شود - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشکلات زیست محیطی تالاب ها و دریاچه های استان فارس بررسی می شود


مستند تالاب ها به تهیه کنندگی و کارگردانی محمد رضا اسلامی در 6 قسمت 20 دقیقه ای در صدا و سیمای مرکز فارس تهیه و تولید می شود.

اسلامی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: معرفی بیشتر دریاچه ها و مشکلاتی که برای تالاب های استان فارس  ایجاد شده از مهمترین اهداف تولید این مستند است.

وی افزود: پیشگیری از روند عدم کنترل منابع طبیعی به ویژه تالاب ها که بر زندگی انسان ها اثر  می گذارد و شاید یافتن راه حلی برای بازگردان تالاب ها به شرایط اولیه از جمله بخش هایی است که در این مستند به آن توجه می شود.

وی ابراز داشت: وضعیت کم آبی، بحران خشکسالی و ضرورت توجه به  محیط  و فضای دریاچه ها و تالاب های استان از جمله علل اصلی تولید این مستند بوده است.

اسلامی با اشاره به اینکه پیش تولید مستند تالاب ها از ابتدای دی ماه سال جاری به مدت یک ماه آغاز شد گفت: با توجه به اینکه تصویربرداری در دو فصل زمستان و بهار انجام می شود تا پایان خردادماه سال آینده تصویربرداری ادامه خواهد داشت.

وی اظهار امیدواری کرد: پس از مراحل تدوین، صداگذاری و موسیقی تا پایان تابستان سال آینده این مستند آماده پخش شود.

اسلامی با بیان اینکه سعی شده جذابیت های بصری در این مستند برای مخاطب ایجاد شود اظهار داشت: تصویربرداری مستند تالاب ها با استفاده از دوربین های DVC انجام می گیرد.

برخی از عوامل دست اندر کار این مجموعه عبارتند از:  تصویربردار: حمیدرضا واردی/صدابردار: محمد کشتکار/ تدوین : در شرکت صبا نما/ دستیار تهیه: مجتبی هاشمی.

alt

alt