سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

معارفه معاون صیانت و حفاظت مرکز چهارمحال و بختیاری - صفحه محتوایی خبر

 

 

معارفه معاون صیانت و حفاظت مرکز چهارمحال و بختیاری

معارفه معاون صیانت و حفاظت مرکز چهارمحال و بختیاری

 

در آیینی با حضور مدیران ستادی حوزه صیانت و حفاظت سازمان در صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری، معاون صیانت و حفاظت مرکز معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری: مشاور رئیس مرکز صیانت و حفاظت و مدیرکل برنامه ریزی مرکز صیانت و حفاظت سازمان در این آیین با اشاره به جنگ نرم دشمنان در شرایط کنونی که از ترفندهای قدرت هوشمندانه و قدرت نرم استفاده می کنند، گفت: قدرت نرم برآیندی از قدرت های دانایی، دیپلماسی و رسانه ای یک مجموعه است و کارکنان رسانه ملی که با استفاده از سلاح رسانه ای خود که همان پیام محتوایی است که بر فکر و اندیشه مردم می نشیند، در میدان جنگ نرم افکار عمومی را هدایت می کنند و به مقابله با اهداف این جنگ بدون مرز می پردازند.

دکتر طلوعی اصل افزود: قدرت دانایی در کشور حرف اول را می زند و به واسطه پایه های مستحکم نظام، دینداری و ولایتمداری و حضور همراهی همیشگی مردم در صحنه، با وجود فروپاشی بسیاری از قدرت های دنیا و حکومت های منطقه، دشمن نتوانسته کوچک ترین ضربه ای به آرمان های انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی وارد کند.

وی با اشاره به اهمیت حوزه رسانه از دیدگاه مقام معظم رهبری که از کارکنان رسانه به عنوان سرداران جنگ نرم و از رسانه به عنوان قرارگاره اصلی مقابله با جنگ نرم یاد کردند، افزود: تلاش برای پایداری ارکان فعالیت های نظام در حوزه های مختلف از منظر هنرمندان، اهل فکر و صاحبان نظر بسیار مؤثر و از رویکردهای سازمان صدا و سیما است.

مشاور رئیس مرکز صیانت و حفاظت و مدیرکل برنامه ریزی مرکز صیانت و حفاظت سازمان گفت: در ساختار جدید معاونت صیانت و حفاظت که به پشتوانه دستور مقام معظم رهبری و توجه رئیس سازمان شکل گرفته است، راهبردها و مأموریت های کلان این حوزه با نگاه تخصصی و با آمادگی کامل معنوی، محیطی، فرامحیطی و دشمن شناسی پیش می رود.

در ادامه این آیین دکتر ملکی راد، مدیرکل امور استان های مرکز صیانت و حفاظت سازمان با اشاره به اینکه در ساختار جدید، اصل امنیت عمومی با اعتقاد بر اینکه همه کارکنان سازمان، همکاران صیانتی هستند مورد توجه است، افزود: فراهم کردن بستر مناسب برای کار کردن در محیطی همراه با آرامش، مقدم دانستن اصل پیشگیری و قدم برداشتن در راستای سیستم نظارتی کارآمد با نگاه هوشمندانه مورد تأکید در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، از اهداف و رویکردهای مرکز صیانت و حفاظت است که این مهم با همکاری و همدلی میسر می شود.

مدیرکل صدا و سیمای استان هم در این نشست با اشاره به ساختار جدید معاونت صیانت و حفاظت، جایگاه آن را مهم و حساس بیان و خاطر نشان کرد: در ساختار به وجود آمده، مأموریت های این حوزه به صورت تخصصی در صیانت و حفاظت از آرمان های انقلاب، نظام جمهوری اسلامی و منویات مقام معظم رهبری است و به عنوان نقطه قوت و فرصت رسانه به شمار می رود.

دکتر افشارنیا گفت: در شرایطی که امور حفاظت، اطلاعات و امنیت تحولات گسترده و پیچیده ای پیدا کرده و از حوزه سخت افزاری به سمت نرم افزاری کشیده شده است، بازنگری در بحث صیانت و حفاظت سازمان، تدبیری مناسب و چاره ساز است تا از حریم سازمان در حوزه محتوا و اندیشه در برابر پدیده هایی که ممکن است در قالب جنگ های نرم، سایبری و نفوذ آسیب زا باشد، صیانت کند.

 در این آیین که با حضور مشاور رئیس مرکز صیانت و حفاظت و مدیرکل برنامه ریزی مرکز صیانت و حفاظت و مدیرکل امور استان های مرکز صیانت و حفاظت سازمان و مدیرکل و اعضای شورای مدیران صدا و سیمای استان برگزار شد، مجید جیحون تبار به عنوان معاون صیانت و حفاظت مرکز چهارمحال و بختیاری معرفی شد.