سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

معاون امور استان‌های رسانه ملی: دکتر ضابطی جهرمی نماد اخلاق، علم و ادب است - صفحه محتوایی خبر

 

 

معاون امور استان‌های رسانه ملی: دکتر ضابطی جهرمی نماد اخلاق، علم و ادب است

معاون امور استان‌های رسانه ملی: دکتر ضابطی جهرمی نماد اخلاق، علم و ادب است


دکتر علی دارابی معاون امور استان های رسانه ملی در نوشتاری انتخاب دکتر احمد ضابطی جهرمی را به عنوان استاد نمونه کشور تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌های سازمان صدا و سیما، دکتر علی دارابی در صفحات خود در شبکه‌های اجتماعی، متنی را به بهانه انتخاب دکتر احمد ضابطی جهرمی به عنوان استاد نمونه کشور از سوی وزارت علوم منتشر کرد.
معاون امور استان‌های رسانه ملی در این نوشتار به جایگاه ارزشمند دکتر ضابطی جهرمی اشاره و خاطرنشان کرده است: عنوان استاد از ابتدای جوانی برازنده ضابطی جهرمی بود در واقع از همان زمانی که او در خدمت سربازی برای نیروهای نظامی استودیو تاسیس کرد، شایسته این عنوان بود؛ استاد عزیز دانشگاه صدا و سیما، در طول نزدیک به هفتاد سال تلاش بی وقفه در عرصه سینما و تلویزیون دانشجویان بسیاری تربیت کرد. دانشجویانی که همه از دقت نظر و تسلط بی نظیر استاد در مباحث تئوریک و تولید به صورت توأمان صحبت می‌کنند و خالصانه استادشان را می‌ستایند.
وی در بخش دیگری از این متن آورده است: کلاس‌های درس او برای دانشجویانش فرصتی بی نظیر است تا در اقیانوس بی کران دانش استاد غور کنند. او از ورود دانشجویانش و نحوه نشستن آنها در کلاس گرفته تا سوالاتی که در ذهن دارند بهانه‌ای برای بیان عمیق‌ترین مباحث سینما و تلویزیون پیدا می‌کند و از آنها عاشقانی می‌سازد تا با تلاش شبانه‌روزی در فکر خدمت بیشتر به سینما و تلویزیون ایران باشند و البته بارها پرورش‌یافتگان کلاس‌های این استاد گرانمایه را در جشنواره‌های مختلف سازمان صداوسیما مورد تقدیر قرار داده‌ام که با تکیه بر دانش و تلاش توانسته‌اند در سنگر رسانه به مردم خدمت کنند.
دکتر دارابی با بیان اینکه دکتر ضابطی جهرمی در مصاحبه و جذب اعضای هیات علمی دقیق، نکته‌سنج و کاملا علمی و با نهایت ادب و مروت رفتار می کند تصریح کرده است: سالیانی است در کنار این مرد بزرگ می‌آموزم؛ ضابطی جهرمی از ستاره‌های درخشان آسمان تلویزیون ایران است و مایه افتخار جامعه علمی و صدا و سیماست و در این سال‌ها اندوخته‌هایش را علاوه بر کلاس درس به عنوان داور و هیئت اندیشه‌ورز به مراکز استانی سازمان منتقل کرده است. دعا میکنم دکتر احمد ضابطی جهرمی عمر طولانی داشته باشند و همچنان در راه پرافتخار علم و دانش گام‌های بلند و موثر بردارند؛ او نماد اخلاق، علم و ادب است.