جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

معاون امور استان‌های رسانه ملی : صداوسیمای فارس ، قطبی برای استان های همجوار - صفحه محتوایی خبر

 

 

معاون امور استان‌های رسانه ملی : صداوسیمای فارس ، قطبی برای استان های همجوار

 

 

دکترعلی دارابی معاون امور استان‌های رسانه ملی با حضور در شورای مدیران صداو سیمای مرکز فارس با بیان اینکه این مرکز در دو سال گذشته پیشرفت های خوبی در بخش های مختلف داشته است ، گفت : صداوسیمای فارس نه تنها قطب  خبر، سیما و رادیو است بلکه در حوزه فنی هم با توانمندی های بسیار خوبی که دارد به عنوان یک مرکزمهم در کشور به شمار می آید .
دکتر دارابی به توانمندی های مرکز فارس در بخش های مختلف اشاره کرد و افزود : این مرکز الگویی برای استان هاست و بخش زیادی از تعهدات سازمان در حوزه استان ها را انجام دهد .
معاون اموراستان های صداوسیما بااشاره به برگزاری جشنواره تولیدات انیمیشن درصداوسیما افزود : مرکز فارس با قابلیت های فراوان می تواند میزبان این جشنواره باشد .
وی با بیان اینکه راه اندازی رادیو زیارت به مرکزیت مشهد مقدس ، ظرفیت خوبی را بوجود آورده است گفت : این رادیو سه ضلع به محوریت مشهد ، قم و شیراز خواهد داشت و باید از ظرفیت های آن به خوبی استفاده کرد .
معاون امور استان های رسانه ملی به انتخابات هم اشاره کرد و گفت : راهبرد اصلی صداوسیما، مشارکت مردم در انتخابات 29 اردیبهشت است .
دارابی به فعالیت شبکه های ماهواره ای هم اشاره کرد و گفت: ما رقابت سنگینی با شبکه های ماهواره ای داریم و در حال حاضر 257 شبکه ماهواره ای فارسی زبان ، اعتقادات جوانان ما را نشانه رفته اند و ما در رسانه باید کارها را به سمت کیفی سازی ببریم وبا حفظ  مخاطبان فعلی به دنبال جذب مخاطبان بیشتر باشیم.
سید تقی سهرابی ، مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس نیز در این دیدار از ساخت 15 مستند از زندگی شهدای شاخص استان خبر داد و گفت : پخش این مستندهای فاخر از خرداد ماه آغاز می شود .
مدیرکل صدا وسیمای فارس تصریح کرد: شبکه محوری در حوزه های مختلف صدا وسیمای فارس ( بخش های خبر، صدا، سیما، فنی، حوزه پشتیبانی، فضای مجازی و....) و به طور جد هم حضور در فضای مجازی هم برنامه محوری به جای فرد محوری، حضور در بین مردم چه در حوزه صدا و چه در حوزه سیما و تهیه گزارش هایی در تراز بالا، توجه به موضوع سومین حرم اهل بیت علیهما السلام، راه اندازی استودیو حرم، تولید برنامه های معارفی فاخر، استفاده از همه قابلیت ها و ظرفیت ها در برنامه های نوروزی با حضور گسترده مردم، بیان دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران، ارتباط و تعامل با حوزه های ستادی، سازمان ها، شخصیت های حقیقی و حقوقی در دستور کار صدا وسیمای فارس قرار داشته و خواهد داشت.