جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

معاون امور استان‌های رسانه ملی :فعالیت 254 شبکه ماهواره‌ای فارسی زبان علیه اعتقادات دینی - صفحه محتوایی خبر

 

 

معاون امور استان‌های رسانه ملی :فعالیت 254 شبکه ماهواره‌ای فارسی زبان علیه اعتقادات دینی

معاون امور استان‌های رسانه ملی :فعالیت 254 شبکه ماهواره‌ای فارسی زبان علیه اعتقادات دینی

 

معاون امور استان‌های سازمان صداوسیما گفت: در حال حاضر 254 شبکه‌ ماهواره‌ای فارسی زبان علیه اعتقادات و ایمان جوانان ما مشغول فعالیت هستند که لازم است در این زمینه اقدامی در خور صورت بگیرد و مقابله‌ای جدی را شروع کنیم.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان‌ها، دکتر علی دارابی در جلسه‌ای با حضور حوزویان مدرسه مشکوه که در معاونت امور استان‌های رسانه ملی و با هدف آشنایی طلاب با رسانه و اهداف آن در نظام جمهوری اسلامی برگزار شد با اشاره به علاقه همیشگی خود به حضور در حوزه‌های علمیه اظهار کرد: یکی از استادان حوزوی اوایل انقلاب به من گفت اکنون اصل نهضت و نظام اسلامی نیازمند یاری است بنابراین باید در این مسیر بروید و امور جهادی و مدیریتی اهمیت دارد.
وی افزود: در گذشته مقاله‌ای با عنوان نسبت دین و رسانه شامل چهار خوانش در این زمینه ارائه داده‌ام ولی اعتقاد دارم هنوز به خوانشی دقیق در این زمینه نرسیده‌ایم.
معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیما با بیان این‌که بهمن 97 چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی خواهد بود، گفت: هنوز برای این نهضت مظلوم، مستندسازی کامل و برنامه‌های نمایشی جذاب و تاثیرگذار نساخته‌ایم و باید خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در بخش‌های مختلف تبیین کنیم.
وی تصریح کرد: در حال حاضر 254 شبکه‌ ماهواره‌ای فارسی زبان علیه اعتقادات و ایمان جوانان ما مشغول فعالیت هستند که لازم است در این زمینه اقدامی در خور صورت بگیرد و مقابله‌ای جدی را شروع کنیم.
دکتر دارابی با اشاره به هزاران شبهه موجود در ذهن جوانان در مورد اسلام و انقلاب و فعالیت بی‌وقفه دشمنان در این زمینه عنوان کرد: ده‌ها جلد کتاب می‌توان در مورد این شبهات نوشت در حالی‌که هنوز پاسخ‌های مناسب برای همه آنها تهیه نشده است.
در ادامه حوزویان مدرسه مشکوه دغدغه ها و پرسش های خود را از معاون امور استان ها در خصوص موضوعات روز و رسانه مطرح کردند.  گفتنی است حاضران در این جلسه دارای تحصیلات دانشگاهی مختلف در رشته های گونا گون علوم انسانی ، تجربی و فنی و همچون صنایع، مکانیک، مهندسی پزشکی، عمران، برق، معدن، نقشه برداری حمل و نقل، بیومکانیک و فلسفه بوده و همگی طلبه درس خارج حوزه علمیه بودند .
در این نشست بزخی  از آنها به بیان دیدگاه ها و طرح پرسش هایی پیرامون مسائل مختلف از جمله سیاست گذاری های کلان رسانه ای جمهوری اسلامی ، چالش های اجتماعی و فرهنگی موجود، رسانه ملی به عنوان بازوی ولایت فقیه و اجرای سیاست های کلان در برنامه ریزی های اساسی ، اولویت های صدا و سیمای جمهوری سالامی ، مکانیسم ها و معیارهای  انتخاب  آن و نیز بررسی مبانی اسلامی سیاست گذاری ها  و اولویت ها پرداختند.