جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

معاون امور استان های رسانه ملی: حراست ها چشم و گوش و امین سازمان ها هستند - صفحه محتوایی خبر

 

 

معاون امور استان های رسانه ملی: حراست ها چشم و گوش و امین سازمان ها هستند

معاون امور استان های رسانه ملی: حراست ها چشم و گوش و امین سازمان ها هستند

 

به گزارش روابط عمومي معاونت امور استان ها دکتر دارابی در همایش مدیران حراست سازمان صدا و سیما با اشاره به اهمیت و جایگاه حراست گفت: وظیفه اصلی حراست، مواظبت بر سلامت سازمان است زیرا هر نهادی برای نیل به اهداف خود به سلامت درونی و بیرونی نیاز دارد.
وی افزود: در این راستا، حراست دارای دو کارکرد اساسی است نخست اینکه از نفوذ آفت ها به داخل سیستم جلوگیری کند و دیگر اینکه با تشخیص و شناخت آفت های درونی، زمینه علاج به موقع و سلامت سازمانی را فراهم سازد.
معاون امور استان های سازمان صدا و سیما با بیان اینکه برای این منظور می توان اهداف عملیاتی، کلان و راهبردی برای حراست تعیین کرد گفت: در بخش نخست با همراهی مدیران و با ارائه مشورت های موثر و اطلاع رسانی به موقع، اعمال نظارت و انجام اقدامات موثر برای حفاظت همه جانبه فعالیت های لازم را انجام داد اما در بخش دوم، حفظ و ارتقاء توان حفاظتی و امنیتی سازمان اهمیت بسزایی دارد.
وی ادامه داد: علاوه بر همه کارکردهای ذاتی حراست، این بخش می تواند به عنوان بازوی مشورتی برای مدیریت سازمان ایفای نقش کند زیرا اشرافی که حراست به مجموعه دارد اطلاعات موثری را برای مدیریت بهتر و جامع تر فراهم می کند.
دكتر دارابی خاطرنشان کرد: به این ترتیب می توان حراست را در طول مدیریت و نه در عرض آن دانست .
معاون امور استان های رسانه ملی با برشمردن وظایف اصلی حراست همچون حفاظت از کارکنان، احقاق حقوق آنها و پیشگیری از تخلفات عنوان کرد: در این بین حراست باید نقش هشداردهندگی، اصلاح کنندگی و جداکنندگی را به خوبی ایفا کند.
وی گفت: امروز شرایط خاصی بر کشور حاکم است و به تعبیر رهبر معظم انقلاب، در پیچ تاریخی حساسی قرار گرفته ایم که صدا و سیما به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای قدرت نظام جمهوری اسلامی، جایگاهی سترگ دارد.
معاون امور استان های سازمان صدا و سیما افزود: یکی از اصول اساسی که حراست موظف به رعایت آن در همه شرایط است، توجه به اخلاق اسلامی در همه مراحل است؛ عدم جستجو در احوالات پنهان شخصی و خانوادگی، توجه به فرمان هشت ماده ای حضرت امام و مقام معظم رهبری و پیش بینی و اطلاع رسانی سریع برخی از معیارهایی هستند که در چارچوب اخلاق اهمیت و جایگاه خاصی دارند.
وی با اشاره به لزوم شایسته سالاری در هر سازمان و نهاد گفت: حراست نقش مهمی در این زمینه دارد چرا که بر اساس قانون، انتصاب مسئولان به پست های حساس و بخش های مختلف اداری باید پس از تعیین صلاحیت حراست دستگاه صورت بگیرد.
دكتر دارابی گفت : حراست باید دست گیری کند و نقش بازدارنده داشته باشد . اگر هدف اصلاح امور و ارتقاء کارها و کارآمدی سازمان باشد آنگاه بجای مچ گیری شاهد یاری و دست گیری حراست ها از مدیران و همکاران هستیم .
دارابی افزود: حراست همانگونه که باید از سازمان و قانون صیانت کند باید حامی، ملجا و پناه همکاران باشد و آنان را در احقاق حقوق شان یاری نماید .