سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۵ مهر ۱۴۰۰

معاون امور استان های رسانه ملی خبر داد: برنامه ریزی برای ساخت سریال شاه اسماعیل صفوی در شبکه استانی اردبیل - صفحه محتوایی خبر

 

 

معاون امور استان های رسانه ملی خبر داد: برنامه ریزی برای ساخت سریال شاه اسماعیل صفوی در شبکه استانی اردبیل

 

معاون امور استان های سازمان صداو سیما در اولين روز سفر خود به اردبيل ، با نماينده ولى فقيه در استان ديدار كرد .

به گزارش روابط عمومى مركز اردبيل معاون امور استان های سازمان صداو سیما در اين ديدار گفت: به دلیل نقش مهم و بی بدیل اردبیل و سلسه صفویه در تاریخ ایران و تشیع سازمان صداو سیما در حال برنامه ریزی برای ساخت یک سریال فاخر با محوریت شاه اسماعیل صفوی است.

دکتر دارابی که برای حضور در مراسم تجمع حسینیان اردبیل در روز تاسوعا به اردبیل سفر کرده است ، ابراز امیدواری کرد با اتمام کار پژوهش و تحقیق این سریال بزودی مقدمات ساخت این اثر توسط یکی از کارگردانان بنام کشور آغاز شود.

وی گفت: سریال هایی که با موضوعات تاریخی ساخته می شود عموما پروژه هایی پرهزینه و طولانی مدت هستند و نیاز به کار تحقیقی و پژوهشی دقیق و زیادی دارند تا بتوانند برای مخاطب جذابیت ایجاد کنند.

معاون امور استان های سازمان صداو سیما با حضور در منزل مرحوم محمد باقر منصوری مداح خوش الحان امام حسین(ع) با خانواده آن مرحوم نیز دیدار کرد.

دکتر دارابی دراین دیدار گفت: مرحوم محمد باقر منصوری در حالی که مداح جوانی بود اما با صوت دلنشین و تبحر خود در مداحی توانسته بود در دل مردم جا بازکند و حتی کسانی که زبان ترکی را متوجه نمی شوند از مداحی و نوحه سرایی این مداح فیض می بردند.

معاون امور استان های سازمان صداو سیما همچنین بر سر  مزار سلطان الذاکرین سلیم موذن زاده اردبیلی نیز حضور يافت و یاد و خاطره این استاد بی بدیل عرصه نوحه و مرثیه و خالق اثر ماندگار "زینب زینب" را گرامی داشت.