سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۳ مهر ۱۴۰۰

معاون امور استان های رسانه ملی:همراهی شبکه های استانی با دولت در خدمت به مردم - صفحه محتوایی خبر

 

 

معاون امور استان های رسانه ملی:همراهی شبکه های استانی با دولت در خدمت به مردم

دکتر دارابی: نقد مشفقانه و نه مچ گیری و سیاه نمایی، از اولویت های شبکه های استانی در رسانه ملی است

 

به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، دکتر علی دارابی امروز در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل صداوسیمای مرکز خراسان شمالی با اشاره به وجود پنج هزار نقطه بدون پوشش رسانه ای در کشور، ابراز امیدواری کرد با همکاری و همراهی دولت و مجلس شورای اسلامی در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، جشن تکمیل سیگنال رسانی دیجیتال در همه مناطق کشور را برگزار کنیم. 

معاون امور استان های رسانه ملی، سازمان صداوسیما را از مهم ترین دستاوردهای نظام اسلامی عنوان کرد و گفت: به فضل خدا هم اکنون بیش از 140 شبکه رادیوئی و تلویزیونی در کشور فعال است و به 40 زبان فراملی، برنامه تولید و پخش می شود. معاون سازمان صدا و سیما افزود: در مواجهه با 250 شبکه تلویزیونی فارسی زبان دنیا که اعتقادات و باورهای دینی جوانان ما را نشانه گرفته اند و همچنین رسانه های نوین و شبکه ها ی اجتماعی متعدد، نبردی سخت و نفسگیر در پیش رو داریم. وی با اشاره به انتخابگری مخاطب امروز گفت: مسئولیت رسانه ملی و استانی در عرصه تولید و محتوا، آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگ سازی است. وی با اشاره به همراهی رسانه با دولت گفت: نقد دلسوزانه و مشفقانه و نه مچ گیری و سیاه نمایی، از اولویت های شبکه های استانی در رسانه ملی است.

حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی نیز با قدردانی از تلاش های مجموعه صداوسیما گفت:  رسانه، با هنر خود در ایجاد و تقویت باورها و ارزش های دینی مردم موثر است و امیدواریم تغییر مدیریت ها در همه سازمان ها، از نوع ریلی و نظام مند باشد و نه میلی و دیمی و سلیقه ای که سودمند نخواهد بود. محمدرضا صالحی استاندار خراسان شمالی نیز با اشاره به تکثر و تعدد رسانه ای دنیا ابراز امیدواری کرد، رسانه ملی و استانی با نگاهی غیرجناحی، ضمن ایجاد امید و تدبیر در جامعه، آن را تقوبت کند.

هادی قوامی رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان شمالی نیز در این مراسم با اشاره به نقش آفرینی صداوسیما در رویارویی با رسانه های بزرگ دشمن گفت: موفقیت صداوسیما را موفقیت نظام مقدس جمهوری اسلامی می دانیم و برای تولید برنامه های فاخر و ارتقای پوشش رسانه ای این سازمان، 100میلیون دلار از صندوق توسعه ملی اختصاص یافت. امیرهوشنگ آذردشتی مدیرکل سابق شبکه اترک نیز کیفی سازی تولیدات با استفاده از " پیوست پژوهش با تولید"، ارزیابی مداوم برنامه ها، تغییرات کنداکتور پخش مبتنی بر نیاز مخاطبان، اصلاح روندهای ساماندهی اداری و آرشیو و دیجیتال مرکز، حضور جدی در شبکه های سراسری و شما و ارتقای پوشش دیجیتال رادیو تلویزیونی از 76به 88درصد را از اولویت ها و توفیقات شبکه استانی عنوان کرد.

حمید قربانی جم مدیرکل صداوسیمای مرکز خراسان شمالی نیز با اشاره به نقش تاثیرگذار شبکه های استانی در ارتقای فرهنگ بومی و تقویت وحدت اقوام گفت:  افزایش سهم مردم همه مناطق استان در شبکه استانی و معرفی شایسته توانمندی های استان و همراهی با مدریت استانی در مسیر توسعه از راهبردهای اولویت دار شبکه اترک است.

در این مراسم با قدردانی از خدمات دکتر امیرهوشنگ آذردشتی، آقای حمید قربانی جم به عنوان مدیرکل  صداوسیمای مرکز خراسان شمالی معرفی شد.