سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

معاون امور استان های صدا و سیما تاکید کرد - صفحه محتوایی خبر

 

 

معاون امور استان های صدا و سیما تاکید کرد

اطلاع رسانی دقیق، بیان خدمات مسولان و ايجاد آرامش مهمترین وظیفه شبکه های استانی در مواقع بحران

معاون امور استان های صدا و سیما تاکید کرد

نشست مشترک مدیران صدا وسیماي مراکز خوزستان و آبادان با دکتر دارابی معاون امور استانها با موضوع بررسي نحوه انعكاس رسانه اي سيل در اهواز برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، دکتر علی دارابی ضمن تقدير از فعاليت ٢٤ ساعته شبكه هاي خوزستان و آبادان گفت: اطلاع رساني سريع همراه با صحت و دقت از مواردي است كه در بحران ها بايد مورد توجه قرار بگيرد.
دكتر دارابي ضمن ابراز همدردي با مردم استان خوزستان افزود: شبكه هاي استاني بايد زبان مردم باشند و در كنار آنها به مسائل و مشكلات پيش رو استان بپردازند.
وی با اشاره به جایگاه آموزش در مواقع بحرانی ادامه داد: شبكه هاي استاني باید با اطلاع رسانی دقیق ، بیان خدمات مسولان و ايجاد آرامش، تهدیدات را به فرصت تبدیل کنند.
وی ادامه داد: مطالبه گری از مسئولان برای تلاش و خدمت رسانی بیشتر از مهمترین مواردی است که مردم از رسانه ها می خواهند و مدیران و برنامه سازان باید با شناسایی دقیق مشکلات آن ها را از مسئولین پیگیری نمایند.
معاون امور استان های سازمان صدا و سیما حضور در همه بخش های استان را یکی از موفقیت های شبکه های استانی آبادان و خوزستان عنوان کرد و افزود: با برنامه ریزی خوبی که توسط مدیران صورت گرفته همه بخش ها حتی روستاهایی استان نیز در قاب شبکه استانی و شبکه های سراسری نیز دیده می شوند.
وی تصریح کرد: در حال حاضر بسیاری از نیروهای دولتی، امدادی، نظامی و... در استان حضور دارند و تلاش می کنند که مشکلات استان هر چه سریعتر حل شود باید به گونه ای برنامه ریزی کنید که همه این فعالیت ها مستند و منعکس شود.
مدیرکل صدا وسیما مرکز خوزستان هم در این نشست گفت: ما با همدلی کارکنان صدا وسیما به همراه مسئولان استان با تلاش 24 ساعته و حضور بموقع در صحنه و اطلاع رسانی توانستیم جلوی خیلی از بحران ها را در استان بگیریم .
مسلم رحیمی افزود:با استقرار خبرنگاران صدا وسیما در مراکز سیل زده و روی سدهای دز و کرخه و اطلاع رسانی بموقع موجب آرامش بخشی در سطح استان شدیم .
وی با بیان اینکه ما به همراه مرکز آبادان توانستیم لحظه به لحظه کاری کنیم که همه مردم ، تمام خبرهای خودشان را از رسانه ملي دریافت کنند.
وي ادامه داد : روزانه 50 ارتباط زنده از مناطق سیل زده با شبکه مختلف و استانی داشتيم و در 7 نقطه استان گروه سیار مستقر کردیم .
مدیر کل صدا وسیماي مرکز آبادان نیز با تقدیر از کارکنان خدوم مراکز خوزستان و آبادان و حضور بموقع برای اطلاع رسانی وقوع سیل گفت : حضور بموقع رسانه ملی در این زمان موجب آرامش مردم استان شد .
داریوش دبیقی تعامل مراکز آبادان و خوزستان را بسيار خوب عنوان و خاطر نشان كرد: با تعامل و همكاري دو مركز خوزستان و آبادان تمام استان را در قاب تلويزيون پوشش خواهيم داد.