جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

معاون امور استان ها: معرفی ظرفیت ها و توانمندی مناطق مختلف کشور از اولویت های رسانه ملی - صفحه محتوایی خبر

 

 

معاون امور استان ها: معرفی ظرفیت ها و توانمندی مناطق مختلف کشور از اولویت های رسانه ملی

معاون امور استان ها: معرفی ظرفیت ها و توانمندی مناطق مختلف کشور از اولویت های رسانه ملی

 

معاون امور استان های سازمان صدا و سیما درنشست شورای معاونان صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی، ظرفیت ها و جاذبه های هر استان را  ثروتی عظیم دانست و گفت: بخش های مختلف رسانه باید در کنار مطالبه گری، با معرفی این توانمندی ها و ظرفیت ها، زمینه رونق هر منطقه را فراهم کند .
دکتر دارابی افزود: توجه به استان های مرزی از جمله خراسان جنوبی از اولویت های ماست.
وی با بیان اینکه امسال انقلاب اسلامی 40 ساله می شود گفت : باید برای ساخت برنامه های فاخربه منظور معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی در رسانه برنامه ریزی شود .
معاون امور استان های سازمان صدا و سیما افزود:امروز در جنگ فرهنگی ، کارکنان صدا و سیما در خط مقدم جبهه و فرماندهان این جنگ هستند و باید با درایت ، تعهد و برنامه ریزی به وظیفه خود عمل کنند.
آقای دارابی، آینده پژوهی و توجه به برنامه ریزی و نظارت بر ساخت برنامه ها را مهم دانست و گفت : ساخت مستند ، انیمیشن و تولید برنامه برای کودکان و نوجوانان که نسل آینده ساز کشورند نیز باید مورد توجه قرار دهد .
ساخت اولین مستند اربعین با مشارکت تمام استان ها و قرار گرفتن بخش مجریان برتر در جشنواره سال آینده مراکز صدا و سیما از دیگر خبرهای معاون امور استان های سازمان صدا و سیما در این دیدار بود.
رئیس مرکز سیمای استان های هم بر تعاملی بودن شبکه های صدا و سیما تاکید کرد و گفت : باید در برنامه های صدا و سیما ارتباط با مردم و بهره گیری از شبکه های مجازی پررنگ تر شود.
آقای فاطمی افزود: توجه به ترویج فضایل اخلاقی و دینی ، تشکیل اتاق های فکر ، توجه بیشتر به ساخت برنامه های ویژه کودکان و نوجوانان و ایجاد بانک اطلاعاتی استان ها  از دیگر مواردی است که باید در رسانه مورد توجه قرار گیرد.
مدیر کل صدا و سیما خراسان جنوبی نیز وسعت زیاد و پراکندگی جمعیت را دو مشکل  برای خدمت رسانی در خراسان جنوبی دانست و گفت : خشکسالی ، مهاجر از روستاها ، حاشیه نشینی وقاچاق مواد مخدر و کالا از دیگر مشکلات فراور در این استان است.
 آقای ثقفی افزود: مرکز خراسان جنوبی با تمام این مشکلات، با داشتن نیروی انسانی با انگیزه و همراه و برنامه ریزی براساس سند چشم انداز توانسته موفقیت های بسیاری کسب کند.
وی کسب رتبه سوم صدای خراسان جنوبی ومرکز ساعی در حوزه خبر را از جمله این موفقیت های این مرکز برشمرد و گفت: در نظرسنجی های بهار و تابستان میزان رضایتمندی مردم از برنامه های سیمای مرکز خراسان جنوبی از 62/2 درصد به 65/7 درصد و میزان رضایتمندی مردم ازبرنامه های صدا مرکز خراسان جنوبی از 81 درصد به 83/2 درصد رسیده است.
مدیر کل صدا و سیما خراسان جنوبی گفت : تلاش می کنیم با بالابردن کیفیت برنامه ها، رضایت و پس از آن اعتماد مخاطب را ارتقاء دهیم.