حمایت از کالای ایرانی | دوشنبه، ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

معاون رسانه ملي ستاره روابط عمومي شد - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

معاون رسانه ملي ستاره روابط عمومي شد

معاون رسانه ملي ستاره روابط عمومي شد

 

از معاون امور استان هاي صدا وسيما در چهارمين جشنواره ستارگان روابط عمومي به عنوان ستاره ماندگار روابط عمومي، تجليل شد.
مراسم چهارمين جشنواره ستارگان روابط عمومي ايران و نكوداشت روز روابط عمومي در سالن قلم مركز همايش هاي بين المللي كتابخانه ملي با حضور محمدباقر نوبخت معاون رييس جمهوري و سخنگوي دولت برگزار شد.
 در اين مراسم از دكتر علي دارابي معاون امور استان هاي صدا و سيما به عنوان ستاره روابط عمومي تجليل شد.
دكتر دارابي ضمن تشكر از برگزاركنندگان و دست اندركاران اين جشنواره، با اشاره به سوم خردادماه سالروز آزادسازي خرمشهر گفت:اين روز به نام پيروزي مقاومت و ايثار نامگذاري شده است و بهترين درودها را به شهيدان والامقام عمليات بيت المقدس تقديم مي‌كنيم، عملياتي كه در سال 1361 با آزادسازي خرمشهر، دشمن متجاوز را به مرزهاي شناخته شده بين‌المللي عقب نشاند و امروز استقلال، آزادي، عزت، پيشرفت و امنيت خود را مديون همين شهدا است.
وي در ادامه  افزود: اين موسسه در توليد ادبيات و توسعه كمي و كيفي امر روابط عمومي اهتمام بايسته‌اي در ساليان اخير داشته است.
دارابي به تشريح موقعيت "روابط عمومي ها " در كشور پرداخت و افزود:بايد بطور روشن معلوم شود كه روابط عمومي چه كارهايي را انجام دهد و چه كارهايي را نبايد انجام دهد. موضوعات قلمرو، مرز، حاكميت و امثال آن در دنيا دچار دگرديسي شده اند اما موضوع روابط عمومي در جايگاه قبل خود گرفتار مانده است.
دارابي با بيان اينكه در زمان رياست جمهوري آيت الله هاشمي رفسنجاني،وي دستوراتي به سازمان برنامه و بودجه براي بهبود وضع روابط عمومي ها داد و در دوران آقاي خاتمي هم تغييراتي ايجاد شد اما هنوز بر سر هويت و چيستي روابط عمومي تفاهم نيست و به آن توجه كافي نشده است.
معاون امور استان هاي سازمان صدا وسيما با توجه به قول مساعد معاون رييس جمهوري در همايش امروز مبني بر ترفيع جايگاه روابط عمومي ها در دولت دوازدهم گفت: به اين گفته آقاي نوبخت اميدوار هستيم.
دارابي با بيان اينكه روابط عمومي ها بايد عرصه‌هاي جديد را به درستي بشناسند و براي آن برنامه اقدام و عمل داشته باشند گفت: مخاطب پژوهي، درك راهبردهاي سازمان متبوع، مديريت منابع و افراد، تغيير و توسعه سازماني، تمايز و تفكيك ميان روابط عمومي با بازاريابي و تبليغات تجاري، درك درست از توسعه يافتگي رسانه‌هاي جديد و فناوري‌هاي نوين، هنر برقراري ارتباط، افكار سنجي و اثرسنجي، پويش‌ها (كمپين‌ها)، شعارسازي (استفاده از تيترها، تكيه كلام ها، كليشه‌ها) ، گروههاي مرجع و چهره‌هاي مشهور  و ستاره‌ها و بهانه‌هاي رسانه‌اي براي برنامه‌سازي، فناوري‌هاي نوين چون وب سايت‌ها، ويكي‌ها و اينترنت عرصه‌هاي جديد و تاثيرگذار براي روابط عمومي‌ها به شمار مي‌روند.
معاون امور استان‌هاي رسانه ملي افزود: بايد گفت تغيير عمده‌اي كه امروزه رخ داده عدم كنترل كارگزاران روابط عمومي بر پيام است يعني ديگر نه آن‌ها و نه رسانه‌ها نقش دروازه بانان اطلاعات را در حوزه‌هاي عمومي ايفا نمي‌كنند.
وي با بيان اينكه عصر روزنامه‌نگاري، شهروندي فرا رسيده است خاطرنشان كرد: اين بدان معناست كه پيام‌ها ديگر بدون چالش پذي رفته نمي‌شوند و در اين بين كارگزاران روابط عمومي بايد استفاده از بهترين روش‌ها، تمركز را بر ايجاد روابطي با مخاطبان قدرتمند شده خود قرار دهند و منافع متقابل را تامين كنند.
دارابي در خاتمه به شعار سال روز جهاني ارتباطات يعني «رسانه، اميد و اعتماد» اشاره كرد و گفت: در ميان رسانه‌ها و شبكه‌هاي اجتماعي و تنوع و تكثر آن‌ها هنوز راديو و تلويزيون در جامعه ايران مورد اعتماد قرار دارند؛ در جريان انتخابات 29 ارديبهشت كه با مشاركت بيش از 70 درصدي مردم برگزار شد، نظرسنجي‌ها حاكي از اين بود كه صدا و سيما مرجع كسب خبر و اطلاعات بيش از 75 درصد مردم بوده است.
معاون امور استان‌هاي رسانه ملي اضافه كرد: صدا و سيما با بيش از 145 شبكه راديويي- تلويزيوني كه به بيش از 35 زبان فراملي برنامه توليد و پخش مي‌كنند در زمره يكي از بنگاه‌ها و نهادي بزرگ رسانه‌اي دنيا به شمار مي‌رود به همين دليل ضمن آمادگي براي همكاري بايسته با روابط عمومي‌ها براي ايفاي وظايف و ماموريت‌هاي محوله مي توانيم دفتر همكاري صدا و سيما و روابط عمومي‌ها را ايجاد كنيم و به همكاري‌هاي بهتر و بيشتر بينديشيم.

  چهارمين جشنواره ستارگان روابط عمومي ايران با حضور جمعي از مسوولان در سالن قلم مركز همايش هاي كتابخانه ملي و با معرفي برگزيدگان جشنواره در بخش هاي «مدير پيشرو در اجراي حقوق شهروندي»، «ستاره زرين روابط عمومي»، «ستاره علمي»، «ستاره ماندگار روابط عمومي»، «ستاره شايستگي»، «ستاره خدمت»، «ستاره صنعت فرهنگ»، «ستاره صنعت ارتباطات»، «ستاره هاي استاني»، «ستاره هاي شهري» و قدرداني از آنان برگزار شد.