حمایت از کالای ایرانی | شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۷

معرفي مديركل جديد صداوسيماي مركز آذربايجان شرقي - صفحه محتوایی خبر

 

 

مشاهده خبر

معرفي مديركل جديد صداوسيماي مركز آذربايجان شرقي

مراسم توديع و معارفه مديركل صداوسيماي مركز آذربايجان شرقي برگزار شد.

معرفي مديركل جديد صداوسيماي مركز آذربايجان شرقي

به گزارش روابط عمومي معاونت امور استان ها، دکتر علی دارابی در اين  مراسم گفت: امروز نسل سوم و چهارم انقلاب كه فرزندان ما هستند، نسلي تحصيل كرده، جستجوگر و پرسشگرند كه در حال آماده شدن براي اداره كشور هستند و اين رسالت رسانه است كه با معرفي دستاوردهاي انقلاب، به پرسش‌هاي اين نسل پاسخ مستدل  بدهد تا آن ها بدانند ما اين راه را با وجود تحريم‌ها، تهديدها و جنگ چگونه گذرانديم.

معاون امور استان‌هاي سازمان صداوسيما افزود: تهديدها و تحريم‌ها چيز جديدي نيست كه دشمنان امروز مطرح مي‌كنند، اين دشمني‌ها هميشه وجود داشته و تمام نمي‌شود و چيزي كه امسال كمي بيشتر از گذشته رخ‌نمايي مي‌كند مسئله جنگ رواني است تا بلكه مردم ايران چهلمين سال انقلاب شكوهمند خود را نبيند.

وي با بيان اينكه امروزه رسانه‌ها متنوع، متعدد و متكثر شده‌اند گفت: امروز در عرصه رسانه‌ها شبكه‌هاي اجتماعي نقش‌آفريني مي‌كنند كه  بايد به اين مسئله توجه كرد.

دارابي به افزايش عمليات رواني، شايعات و برچسب‌هاي نادرست در شبكه‌هاي اجتماعي اشاره و تأكيد كرد: اين شبكه‌ها در تلاش هستند تا اعتماد افكار عمومي را نسبت به مسئولان از بين ببرند و اين هوشياري رسانه است كه نگذارد آن‌ها به اهداف خود برسند.

وي از وحدت مثال‌زدني آذربايجان شرقي نيز سخن به ميان آورد و بيان كرد: در اين استان همه زير چتر نماينده ولي‌فقيه و استاندار خدمت مي‌كنند و كار و تلاش در اين استان كه كارگاه بزرگ معنويت، اخلاق، كاروسازندگي است فرصت بسيار ارزنده‌اي است.

دارابي به يكي از برنامه هاي رسانه ملي در چهلمين سال انقلاب اشاره كرد و گفت: در اين برنامه تمام استاندارها، وزرا، رياست جمهورهاي بعد انقلاب را بدون توجه به گرايش سياسي دعوت مي كنيم تا بيانگر كارنامه انقلاب باشند.

وي افزود: ما بايد هميشه قدردان خدمات خادمان باشيم كه در عرصه‌هاي مختلف براي انقلاب و در خيمه انقلاب تلاش كرده‌اند.

نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي نيز در اين مراسم ويژگي‌هاي مدير شايسته را برشمرد و گفت: يكي از ويژگي‌هاي مديران شايسته اين است كه درعدالت هم به عقلانيت و هم معنويت توجه كند.

حجت‌الاسلام والمسلمين سيد محمدعلي آل هاشم با اشاره به اينكه يكي از ريشه‌هاي مشكلات اقتصادي، اجتماعي، سياسي كشور كاهش تقواي الهي در بين بعضي مسئولان است افزود: مدير شايسته بايد تقواي الهي داشته باشد.

 آل هاشم به ويژگي هاي مديركل سابق صداوسيماي مركز آذربايجان شرقي نيز اشاره كرد و گفت: لطيفي تعامل خوبي با نهادها و سازمان‌ها داشت و در دوره مديريت ايشان به تهيه و پخش برنامه‌هاي اميدآفرين و مذهبي توجه خاصي شده بود.

وي با آرزوي توفيق براي مديركل جديد صداوسيماي آذربايجان شرقي از سوابق علمي ايشان سخن به ميان آورد و گفت: مرتضي صفري يكي از چهره‌هاي علمي است كه مطالعات خوبي در خصوص كشورهاي همسايه داشته است و نسبت به مسائل منطقه نگرش وسيعي دارد و اميد است حضور ايشان در آذربايجان شرقي منشأ خيروبركت باشد.

استاندار آذربايجان شرقي نيز در اين مراسم با اشاره به اينكه در آذربايجان شرقي راديو از سال 1325 و تلويزيون از سال 1347 تأسيس شده است گفت: راديو و تلويزيون، حوزه بسيار گسترده‌اي  از فكر، انديشه، فرهنگ و ادب را در برمي گيرد.

مجيد خدابخش افزود: صداوسيماي آذربايجان شرقي همواره و به‌ويژه در ايام خاصي مثل ماه مبارك رمضان، هفته دولت و ايام دهه فجر با برخورداري از مديريت خوب و ارزشمند زبان و چهره انقلاب بوده است.

خدابخش در پايان از خدمات صادقانه و خالصانه مديركل سابق صداوسيماي آذربايجان شرقي سيد محسن لطيفي قدرداني كرد و براي مرتضي صفري مديركل جديد نيز آرزوي توفيق كرد.

سيدمحسن لطيفي، مديركل سابق صداوسيماي مركز آذربايجان شرقي، نيز در اين مراسم گفت: در حال حاضر بيش از 250 پروژه توليدي، فرهنگي، عمراني و ورزشي در مركز آذربايجان شرقي آماده بهره‌برداري است.

 وي افزود: در واحد فرستنده‌هاي تلويزيوني 182 ايستگاه ديجيتال به بهره‌برداري مي‌رسد.

وي بيان كرد: توليد سريال "روزهاي بي‌قراري" آغاز شده است و بخش‌هايي از آن تصويربرداري شده است.

لطيفي ادامه داد: اين سريال كه 25 قسمت آن در تبريز و بخش‌هايي نيز در مشهد تصويربرداري شده است با موضوعات مختلف ازجمله چرم تبريز، فرش تبريز است كه با مشاركت شهرداري آماده مي‌شود و قرار است از شبكه‌هاي سراسري پخش شود.

وي همچنين از پيش توليد سريال دوازده قسمتي جلال خبر داد و افزود: اين سريال به مناسبت چهلمين سال انقلاب اسلامي تهيه مي‌شود كه از كتاب بينوايان ويكتور هوگو اقتباس شده است.

مديركل سابق صداوسيماي مركز آذربايجان شرقي اضافه كرد: بيش از 30 مستند شهداي مدافع حرم در اين مركز توليد شده است و تعدادي نيز در مراحل نهايي توليد است كه به زودي اتمام مي‌شود.

مديركل جديد صداوسيماي آذربايجان شرقي نيز در اين مراسم گفت: صداوسيما يك دانشگاه عمومي است كه مسئول نشر فرهنگ اسلامي و ايجاد محيط مناسب براي معرفي انقلاب اسلامي در داخل كشور و خارج مرزهاست.

«مرتضي صفري» به بيانات رهبر معظم انقلاب كه رسانه بايد رسانه دين، اخلاق، اميد و آگاهي باشد اشاره كرد و گفت اين سفارش  يعني  نزديك كردن دين، رسانه و فرهنگ بايد جدي گرفته شود.

وي بيان كرد: امروز در فضاي مجازي رسانه هاي جديدي شكل گرفته است و رسانه اي را كه بتواند انحصار افكار عمومي را در دست داشته باشد وجود ندارد و هر فرد با يك گوشي رسانه محسوب مي شود.

صفري ادامه داد: در عصر تعدد رسانه ها، تغيير ذائقه نسل هاي جديد و به تبع آن مخاطبان جديد ما مديران رسانه ها براي اقناع اين مخاطبان بايد نگرش خود را تغيير دهيم و با روش هاي جديد در جذب رضايت و اعتماد اين مخاطبان كوشا باشيم.

همچنين در اين مراسم از چندين پروژه صداوسيماي مركز آذربايجان شرقي در حوزه‌هاي صدا، سيما، فضاي مجازي، برون مرزي، پژوهش، فرستنده‌هاي تلويزيوني و ديگر توليدات شبكه سهند رونمايي شد.