سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

معرفی آواها و موسیقی نواحی ایرانی درشبکه شما - صفحه محتوایی خبر

 

 

معرفی آواها و موسیقی نواحی ایرانی درشبکه شما

معرفی آواها و موسیقی نواحی ایرانی درشبکه شما

 

برنامه تلویزیونی «ترانه باران» با موضوع موسیقی و فرهنگ نواحی ایرانی، هر روز ساعت 19 به مدت 60 دقیقه از شبکه «شما» پخش می‌شود.
 به گزارش روابط عمومی شبکه «شما»، بسیار از ظرفیت‌های دیده نشده و نهفته در فرهنگ، ادبیات و آیین و رسوم مردم ایران وجود دارد که تاکنون به معرض نگاه عموم گذاشته نشده و به جز محدودی از طیف‌های خاص و اقوام و طوایف بومی و محلی، دیگران از شکل و محتوای آنها بی اطلاعند به همین دلیل برنامه تلویزیونی «ترانه باران» می‌کوشد مخاطب را با خود به چهارگونه ایران ببرد و او را با آواها و موسیقی نواحی آشنا کند.
این برنامه در 365 قسمت شصت دقیقه‌ای که به صورت هفتگی روی آنتن شبکه «شما» می‌رود سعی دارد موسیقی با کلام در فرم‌های سرود، ترانه و تصنیف را در ساختارهای مختلف آن در اقصی نقاط کشور مورد توجه قرار دهد.
«ترانه باران» تلاش می‌کند ضمن تحقیق جامع و استفاده از نظر کارشناسان مجرب، به معرفی و بازشناسی این جلوه‌های جذاب و پرمعنا پرداخته شود و به نوعی آموزشی عمومی در راستای ارتقاء سطح آگاهی مردم صورت بگیرد.
همچنین در مناسبت‌های مختلف دینی، انقلابی و اجتماعی نیز «ترانه باران» نقش‌آفرینی خاص خود را دارد و در تمام مناسبت‌های تاریخ معاصر همچون سالروز پیروزی انقلاب و دهه فجر، دفاع مقدس، ایام ولادت و اعیاد و مناسبت‌های آیینی و سنتی و حتی در عرصه‌های اجتماعی نظیر انتخابات، جشن نیکوکاری، شب یلدا و نوروز کارکرد ویژه خود را به نمایش می‌گذارد.
محمد رژدام تهیه‌کنندگی و نجمه جودکی، محمد اسکندری و علیرضا بدیع اجرای این برنامه را بر عهده دارند که هر روز ساعت 19 به مدت 60 دقیقه از شبکه شما پخش می‌شود.