سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۶ مهر ۱۴۰۰

معرفی مفاخر و ظرفیت های علمی و صنعتی استان مرکزی با استفاده از ظرفیت رسانه استانی - صفحه محتوایی خبر

 

 

معرفی مفاخر و ظرفیت های علمی و صنعتی استان مرکزی با استفاده از ظرفیت رسانه استانی

معرفی مفاخر و ظرفیت های علمی و صنعتی استان مرکزی با استفاده از ظرفیت رسانه استانی

 

دکتر دارابی معاون امور استان های صدا و سیما در نشست شورای مدیران صدا و سیمای استان مرکزی که با حضور دکتر آذردشتی مدیر کل سابق استان ، داریوش دبیقی مدیر کل جدید و جمعی از معاونان و مدیران این مرکزی تشکیل شد گفت: استان مرکزی  مهد مفاخر است و 27 درصد از مفاخر و مشاهیر کشور از این استان پای به عرصه تمدن این کشور گذاشته اند که سرامد این مفاخر امام خمینی ره است ، بزرگ مردی که از شهر خمین چشم به جهان گشود تحول عظیمی در تاریخ و تمدن ایران به وجود اورد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، دکتر دارابی جایگاه استان مرکزی را در کشور مهم ارزیابی کرد و افزود: این استان دارای ظرفیت های بزرگ فرهنگی ، هنری، سیاحتی و زیارتی، صنعتی، کشاورزی و دامپروری است و می باسیت با استفاده از توان برنامه سازان این مرکز و ساخت برنامه ها ، سریال ها و  مستندها فاخر و جذاب استان امام خمینی (ره) در کشور و دنیا بهتر معرفی شود.
وی یادآور شد مدیران رسانه استانی باید زبان مردم باشند و ضمن انعکاس خدمات دولتمردان مشکلات و دغدغه های مردم و قشر کارگر را هم به گوش مسئولان برسانند.
معاون امور استانهای صدا و سیما  به حوادث اخیر در کشور اشاره کرد و گفت: استان مرکزی در حوادث اخیر استانی آرام بود و این آرامش نشان از سطح بالای فرهنگ، دانش و صبوری مردم این استان دارد و جا دارد که مدیران رسانه هم به موقع صدای مردم را بشنوند و زبان مردم باشند و در کنار انعکاس خدمات مسئولان مشکلات مردم را هم مطرح کنند و این تعامل باید دو جانبه باشد .
دکتر دارابی به مسئله مناسک سازی هم اشاره کرد و گفت انتظار داریم مانند سایر استان ها که در بحث مناسک سازی موفق بودند در استان مرکزی هم در ماه های محرم و صفر و حتی اعیاد بتوانیم یکی از مراسم این استان را پوشش داده و به کشور معرفی کنیم .
وی همچنین به میثاق نامه 45 بندی ستاد امور استان ها با مدیران کل مراکز اشاره کرد و گفت:  در این میثاق نامه بر گسترش فضای مودت و همدلی، ارتقای جایگاه مرکز استان نسبت به قبل،  شبکه محوری، افزایش تعامل مرکز با سایر دستگاه ها ، حفظ استقلال در مرکز و فرماندهی آنتن در بخش‌های مختلف نظارتی و در دسترس بودن مدیران کل تاکید دارد.
دکتر دارابی همچنین با تقدیر از دکتر امیر هوشنگ آذردشتی به خاطر خدمات و فعالیت 25 ماهه در مرکز اراک اظهار امیدواری کرد از ظرفیت های علمی و تجربیات آقای اذردشتی در ستاد بعد از بازنشستگی استفاده شود و برای اقای داریوش دبیقی مدیر کل جدید صدا و سیمای استان مرکزی هم آرزوی توفق و موفقیت در کارها کرد و گفت : انتظار داریم با استفاده از تجربیات و تلاشهای مدیران و کارکنان شبکه افتاب جایگاه استان مرکزی در بین مراکز استانها نسبت به قبل ارتقاء پیداکند.
وی همچنین از آمادگی ستاد امور استان ها برای رفع مشکلات نیروی انسانی در بخش های مختلف شبکه افتاب خبر داد و افزود: تلاش می کنیم با استفاده از ظرفیت دانشکده صدا و سیما و مجوزهای جذب نیرو ، نیروهای فنی و تولیدی شبکه آفتاب را افزایش دهیم و کمبود نیرو را جبران کنیم.